تشکیل کارگروه سبک زندگی جامعه پزشکی

تشکیل کارگروه سبک زندگی جامعه پزشکی

نخستین جلسه کارگروه اصلاح سبک زندگی جامعه پزشکی با حضور قائم مقام نظام پزشکی اصفهان، جمعی از اساتید رشته های مرتبط و اعضای کمیته های رفاهی و آموزش و‌ پژوهش کانون انجمن‌های صنفی گروه پزشکی استان اصفهان، صبح امروز در سازمان نظام پزشکی اصفهان برگزار گردید.

در این جلسه با اشاره به اینکه بسیاری از ناخوشی ها ناشی از الگوی مصرف و عادت‌های رفتاری دوران مدرن شامل کم‌تحرکی، تغذیه نامناسب، فقدان مهارت های ارتباطی حرفه ای و … می باشد، نظر به پیچیدگی ها و سختی های شغل پزشکی، اصلاح سبک زندگی ایشان بیش از پیش ضروری برشمرده شد.

در ادامه ضمن تأکید بر لزوم توجه به سبک زندگی ارائه کنندگان خدمات تشخیصی و درمانی به منزله سنگ زیربنای تأمین، حفظ و ارتقای سلامت فرد و جامعه، در خصوص شیوه زندگی جامعه پزشکی و کارکنان حوزه سلامت به‌عنوان بخشی از جامعه انسانی و سپس به‌عنوان افرادی که در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند، بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

در پایان به منظور تعریف و اجرای برنامه های مؤثر و متنوع با موضوعات «تغذیه صحیح»، « ورزش و فعالیت بدنی»، «سلامت روان» و سایر حوزه های مرتبط، تشکیل کمیته‌های” سلامت روان”، “ تغذیه”، “ ورزش و فعالیت بدنی”، “ پیشگیری و درمان بیماری‌ها”، “سلامت اجتماعی و  معنوی”، “ رفاهی و حمایتی”و” روابط عمومی و اطلاع‌رسانی” تصویب گردید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

  1. محمد نورانیان گفت:

    سلام. برای تبیین اصول و روش های مبانی آموزشی اصلاح شیوه زندگی می توان از متخصصین پزشکی خانواده استفاده برد. با توجه به ماهیت این رشته تخصصی بالینی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای گزینش افراد دارای صلاحیت برای تدوین این آموزشها متخصصین فوق الذکر هستند. بنده به عنوان یکی از اولین فارغ التحصیلان این رشته و نماینده متخصصین این رشته در ایران آمادگی جمعی خود و همکاران را برای اجرای این مورد به نحو احسن اعلام می کنم.
    با تشکر
    دکتر محمد نورانیان
    متخصص پزشکی خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *