برگزاری جلسه هیأت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی گروه پزشکی استان اصفهان

برگزاری جلسه هیأت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی گروه پزشکی استان اصفهان

جلسه هیأت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی گروه پزشکی استان اصفهان ظهر امروز برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، رئیس هیئت‌مدیره ضمن ارائه گزارش اقدامات و پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص بیمه‌های تکمیلی و نیروهای مسلح و تشکر از کلیه انجمن‌های صنفی عضو کانون اظهار داشت با همکاری سازمان نظام‌پزشکی و انجمن‌های علمی، پنج پروژه صلاحیت‌های حرفه‌ای، سبک زندگی جامعه پزشکی، امور کارکنان مراکز تشخیصی و درمانی، افزایش سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی و دوره‌های مدیریت حوزه سلامت در دست اقدام می‌باشد. وی همچنین با اشاره به این‌که عمده مشکلات موجود، ریشه در مشکلات مدیریتی دارد، برگزاری دوره مدیریت سلامت را کار ارزشمند و کلیدی خواند که چنانچه با همان وسواس و سخت‌گیری در مراحل طراحی و برنامه‌ریزی پیگیری شود، به نتایج درخشانی خواهد انجامید.
در ادامه مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی اصفهان به ارائه گزارش در خصوص آسیب‌شناسی وضعیت موجود، جلسات کارشناسی برگزار شده و برنامه‌های آتی پرداخته و خاطرنشان کرد؛ تابه‌حال حدود بیست جلسه کارشناسی داخل وخارج سازمانی با حضور اساتید حوزه‌های مربوط برگزار که منجر به طراحی یک دوره یک‌ساله با ۱۷ سرفصل متنوع در قالب ۲۷ واحد گردیده که ان‌شاءالله در مدت ۴۳۲ ساعت در روزهای پایانی هر هفته برگزار خواهد گردید.
سپس اعضای هیئت‌مدیره کانون نسبت‌به انعکاس نقطه نظرات تکمیلی خود اقدام نموده و مقرر گردید با همکاری کلیه اعضا، این دوره‌ها به بهترین نحو برگزار گردد.
در ادامه جلسه، آیین‌نامه تشکیل و اداره جلسات هیأت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی گروه پزشکی استان اصفهان به تصویب رسید. همچنین با توجه به عدم تمکین برخی از شرکت‌های بیمه تکمیلی از قانون علی‌رغم صراحت های قانونی و توافقات مندرج در صورت‌جلسات مربوط، بحث و تبادل نظر به‌عمل‌آمده و مقرر گردید چنانچه تا تاریخ بیستم مردادماه سال جاری شرکت‌های بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ، کوثر و آسیا نسبت‌به انعقاد قرارداد براساس تعرفه‌های مصوب هیئت وزیران و پرداخت مطالبات مراکز بدون هیچ‌گونه قید و شرطی اقدام ننمایند:
۱- مراکز تشخیصی و درمانی با نصب بنرها و اطلاع‌رسانی به مراجعین مبنی‌بر رفتار غیرقانونی شرکت‌های بیمه تکمیلی فوق‌الذکر، ضمن قطع هرگونه همکاری نسبت‌به ارائه خدمت و تحویل فاکتور به بیماران اقدام نمایند.

۲- کماکان پیگیری‌های قانونی و حقوقی ادامه یافته و به‌منظور پیشگیری از تبعات اجتماعی، موضوع مجدداً به نهادهای نظارتی و امنیتی نیز منعکس گردد.
۳- با برگزاری نشست خبری در اسرع وقت و دعوت از رسانه‌ها و بیمه‌گزاران، موضوع به‌صورت عمومی نیز اطلاع‌رسانی گردد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *