رییس کل دادگستری استان: برخورد با مداخله گران و اخلالگران حوزه سلامت متناسب با جایگاه بسیار مهم این حوزه خواهد بود

رییس کل دادگستری استان: برخورد با مداخله گران و اخلالگران حوزه سلامت متناسب با جایگاه بسیار مهم این حوزه خواهد بود

نشست مشترک رییس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با اعضای هیأت مدیره نظام پزشکی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان اصفهان، در این نشست حجت الاسلام و المسلمین جعفری رییس کل دادگستری استان ضمن عرض تسلیت ایام محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان بیان داشت: معمولاً از امنیت به عنوان زیربنای همه نیازها که اگر نباشد هیچ فعالیتی در حوزه های مختلف امکان پذیر نخواهد بود، یاد می شود که واقعاً هم درست است اما به همان نسبت سلامت نیز اهمیت دارد و سلامت در کنار امنیت و معیشت سه نیاز اساسی است که بقای هر جامعه ای به آن وابسته است و فقدان هر یک از آنها می تواند خسارات سنگینی به همراه داشته باشد.

وی افزود: با در نظر گرفتن چنین جایگاه رفیعی برای سلامت ضرورت دارد نخبگان و عقلای جامعه و پس از آنها عموم مردم نوع نگاه خود را به مقوله سلامت اصلاح کنند و مهم تر از آن فعالان و سربازان این عرصه هستند که باید برای حفظ این جایگاه تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری تصریح کرد: اگر در جایی بدون مبنا و غیر مستند و مستدل اتهاماتی علیه فعالان حوزه سلامت مطرح شد، باید از مجموعه صیانت و دفاع شود و به همان نسبت اگر تخلف، تضییع حقوق مردم و ترک فعلی صورت گرفت باید با سرعت هر چه تمام با آن برخورد کرد و البته هم آن دفاع و هم چنین برخوردی حتماً باید بر مبنای قانون باشد و کسی حق تعدی و اعمال سلیقه شخصی ندارد.

عالی ترین مقام قوه قضاییه در استان یادآور شد: باید هزینه ارتکاب جرم برای جایگاه‌های حساس تر بالاتر برود و بایستی با تخلف، تضییع حقوق مردم و ترک فعل در هر حوزه ای برخورد کرد.

ایشان در پایان به مداخله گران و اخلالگران حوزه سلامت هشدار داد: با توجه به جایگاه حایز اهمیت حوزه سلامت، مجازات، کیفرها و برخورد با تخلفات متناسب با این جایگاه خواهد بود و با متخلفان این حوزه برخورد قانونی متناسب صورت خواهد پذیرفت.

گفتنی است در این نشست هر یک از حاضران به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و در پایان مصوباتی به تصویب رسید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *