معطلی آمبولانس‌های اورژانس در بیمارستان‌ها 

[ad_1]

در شانزدهمین کنگره بین‌المللی طب اورژانس عنوان شد؛

جعفر میعادفر در مراسم افتتاحیه شانزدهمین کنگره بین‌المللی طب اورژانس ایران در مرکز همایش‌های رازی گفت: دو مصوبه در حوزه فوریت‌های پزشکی داریم که نشان می‌دهد توجه ویژه به حوزه فوریت‌های پزشکی وجود دارد و نگاه خوبی در بحث مصوبات قانونی داریم. 

وی ادامه داد: در حوزه فوریت‌های پزشکی ۳۳۰۰ پایگاه داریم که خدمات خوبی به هموطنان ارائه می‌دهند. 

میعادفر افزود: اورژانس کشور ۲۶ هزار نیروی انسانی تحصیلکرده دارد که در دانشگاه‌های دولتی درس خوانده اند. 

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: ۷۰ تا ۷۵ درصد مأموریت‌های اورژانس در شهر‌ها اتفاق می‌افتند که باید به سمتی برویم که از فشار‌ها کم کنیم. 

وی افزود: بالای ۹۸ درصد سیستم‌های اورژانس کشور هوشمند هستند و به سمت استفاده از هوش مصنوعی در عملیات‌های اورژانسی می‌رویم. 

میعادفر گفت: هرچقدر سیستم ما هوشمند شود، از درصد خطا‌های پزشکی خواهد کاست. 

وی ادامه داد: خیلی از کار‌های فوریت‌های پزشکی، مهارتی است و از همین رو، نیرو‌های ما نیازمند کسب تجربه در اورژانس بیمارستان‌ها هستند. 

میعادفر با اشاره به افزایش آمار حوادث ترافیکی، گفت: کد ۹۹۹ برای اورژانس تعریف شده تا بتوانیم اقدامات اولیه برای مصدومان حوادث ترافیکی را در کمترین زمان ممکن انجام بدهیم. بنابراین لازم است یک هماهنگی بین اورژانس ۱۱۵ و بیمارستان‌ها فراهم شود. 

وی همچنین به معطلی آمبولانس‌ها در بیمارستان‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط سختی که در ناوگان اورژانس کشور داریم، انتظار می‌رود بیمارستان‌ها به خصوص در شهر‌های بزرگ، سریع‌تر نسبت به تحویل بیمار از نیرو‌های اورژانس اقدام کنند. 

شانزدهمین کنگره طب اورژانس ایران به مدت ۳ روز و تا تاریخ ۱۵ دی ماه در مرکز همایش‌های بین المللی رازی تهران ادامه دارد.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *