مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو تغییر کرد

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رئیس سازمان غذا و دارو در حکمی سعیدرضا شاهمرادی را به عنوان مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

تجهیزات پزشکی , بهداشت و درمان , سازمان غذا و دارو ,

سید حیدر محمدی در مراسم تکریم جلال غفارزاده و معارفه شاهمرادی به عنوان مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی با بیان اینکه اخیرا اقدامات مناسبی از جمله انبار مجازی، قیمت گذاری و … عملیاتی شد، اظهار کرد: در گذشته نظارت بر واردات و توزیع تجهیزات پزشکی به صورت سنتی و غیرشفاف بود که خوشبختانه امروز داشبودهای مدیریتی سامانه تی‌تک اطلاعات خوبی از تامین، توزیع و تخصیص ارز می دهد که دسترسی مناسبی برای نظارت مجازی است.

وی افزود: در حوزه شفافیت و نظارت اقدامات ارزنده‌ای صورت گرفته که ابتکار عمل آن در دوره اخیر مدیریتی تجهیزات پزشکی بود که امیدواریم در دوره بعدی نیز دنبال شود.

معاون وزیر بهداشت با تاکید به‌اینکه «تامین» در مورد تجهیزات پزشکی به خصوص تجهیزات مصرفی بسیار حائز اهمیت است، بیان کرد: امیدواریم با حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان شاهد پویایی و حضور بیشتر در عرصه تولید تجهیزات پزشکی و خودکفایی باشیم.

وی با اشاره به مشکلات فراسازمانی در حوزه تجهیزات پزشکی در اوایل سال جاری، گفت: با وجود برخی مسائل در تامین ارز و حقوق گمرکی، خوشبختانه مشکلات با کمک وزیر بهداشت و ریاست محترم جمهور رفع شد، همچنین تفاهم نامه ارزی با تاخیر زیادی اجرایی شد؛ پیش‌بینی می‌شود در سال پیش رو باز هم در این حوزه با چالش هایی مواجه باشیم که باید از هم اکنون برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

محمدی خاطرنشان کرد: حمایت از تولید و خودکفایی در تامین تجهیزات پزشکی باعث کاستن از هزینه‌ها و ایجاد اطمینان خاطر برای برنامه‌ریزان و مصرف‌کنندگان می‌شود که باید توجه به این مهم را در حوزه وظایف خود با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *