حوزه دارو سبب ارتقای شاخص‌های سلامت می‌شود/ بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به داروخانه‌های خصوصی ۱۲.۵ همت است

حوزه دارو سبب ارتقای شاخص‌های سلامت می‌شود/ بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به داروخانه‌های خصوصی ۱۲.۵ همت استعباس کبریایی زاده رئیس فدراسیون اقتصاد سلامت در همایش اقتصاد سلامت در حوزه دارویی گفت: یکی از مهم ترین پارامترهایی که به شاخص های سلامت کمک کرده و سبب بالا رفتن امید به زندگی می‌شود موضوع دارو است. 

وی بیان کرد: امید به زندگی در اروپا ۴۸ تا ۵۲ سال بود و امروز این آمار در ایران حدود ۷۸ سال است. دارو یک کالای اقتصادی محسوب می شود و هزینه هم خواهد داشت.

کبریایی زاده ادامه داد: نظام آموزش ناکارآمد، فراوانی خطاهای فردی،خطاهای پنهان و آشکار سبب به خطر انداختن ایمنی بیماران خواهد شد. نظام سلامت متاثر از نظام سیاسی است.

وی گفت: استراتژی های تجاری و آموزشی باید داشت تا یک نظام کارآمد در حوزه سلامت داشته باشیم.  روش حکمرانی یک دانش و علم محسوب می شود که باید از آن استفاده بهینه کرد. ما متقاضی در اختیار قرار دادن داروی با کیفیت، تحویل مردم هستیم. 

کلانتری گفت: بین ۸۰ تا ۹۰درصد فارغ التحصیل رشته داروسازی شغلشان  تاسیس داروخانه است. سه هزار داروخانه در هشت ماه به شبکه توزیع وارد شد. 

وی بیان کرد:  تفاهم نامه مشخص بین داروخانه،  سازمان های بیمه گر در طرح دارویار وجود ندارد و سازمان های بیمه گر حدود ۱۲/۵ همت به بخش خصوصی داروخانه ها بدهکار هستند. 

در ادامه محمود نجفی عرب رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در حال حاضر ۱۱ کمیسیون تخصصی در اتاق بازرگانی وجود دارد که یکی از آنها کمیسیون اقتصاد سلامت است.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *