جلسه هیئت‌رئیسه نظام‌پزشکی اصفهان برگزار شد

جلسه هیئت‌رئیسه نظام‌پزشکی اصفهان برگزار شد

در این نشست که صبح امروز با حضور معاونین و مشاوران عالی سازمان برگزار گردید، موضوع صلاحیت‌های حرفه‌ای جامعه پزشکی به‌صورت مبسوط مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدای جلسه با اشاره به این‌که متأسفانه دانش‌آموختگان حوزه پزشکی در دوران تحصیل صرفاً صلاحیت‌های علمی را کسب کرده و بسیاری از مطالب و مهارت‌های حرفه‌ای و صنفی مورد نیاز جهت پرداختن به حرفه خطیر و پیچیده طبابت یا اداره مراکز تشخیصی و درمانی را دریافت نکرده‌اند، بر ضرورت آموزش‌های صحیح در حوزه‌های انتظامی، مالیاتی، مهارت‌های ارتباطی، امور قراردادها و … تاکید گردید.

در ادامه مدیر امور صلاحیت‌های حرفه‌ای نظام‌پزشکی اصفهان به ارائه سرفصل‌های پیشنهادی جهت تهیه محتواهای آموزشی متناسب و طرق اجرایی نمودن آن پرداخت، همچنین معاونین و مشاوران عالی سازمان نقطه نظرات خود در خصوص مبانی قانونی، مطالب مورد نیاز جهت آموزش و چگونگی اجرای این موضوع مهم را ارائه نمودند.

در پایان مقرر گردید:

۱- پیگیری‌های لازم از طریق شورای عالی نظام پزشکی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جهت اختصاص امتیاز به دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و صنفی انجام پذیرد.

۲- برنامه‌های فعلی همانند برگزاری همایش‌ها و سایر برنامه‌های حضوری و مجازی و نیز انتشار مطالب مورد نیاز به‌صورت مکتوب و تصویری در خصوص تأمین نیازهای صنفی همکاران، تقویت و ادامه یابد.

۳- مدیر صلاحیت‌های حرفه‌ای سازمان با همکاری معاونت‌های مربوطه سازمان و دانشگاه علوم پزشکی، انجمن‌های علمی و صنفی و سایر صاحب‌نظران نسبت‌به تکمیل سرفصل‌های ضروری و نیز محتواهای مورد نیاز اقدام نماید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *