52 درصد شهروندان تهرانی فعالیت بدنی کافی ندارند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زالی امروز در مراسم روز جهانی داوطلبان سلامت در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: داوطلبان سلامت با مشارکت در واکسیناسیون عمومی و رسیدن به آمار بسیار مطلوب واکسیناسیون در کشور، ارتقای سواد سلامت، کمک به اجرای طرح‌های بهداشتی و … نقش بسیار مهمی در تامین سلامت مردم ایفا می‌کنند.

وی افزود: یک مطالعه در کشور انجام شده که نشان داده داوطلبان سلامت و حضور مراقبان سلامت در مناطق مختلف باعث می‌شود که شاخص‌های بهداشتی بین 25 تا 30 درصد افزایش یابد.

زالی بیان کرد: در حال حاضر 52 درصد شهروندان تهرانی تحرک بدنی کافی ندارند و سطح کلسترول و چربی‌های مضر بالا در یک سوم جمعیت تهرانی‌ها بالا است.

وی با اشاره به آغاز پویش ملی سلامت در کشور برای غربالگری دیابت و فشار خون در افراد بالای 18 سال در شبکه بهداشتی تصریح کرد: براساس بررسی‌هایی که در تهران انجام داده‌ایم، اگر در شهروندان استان تهران قند بالای 126 میلی گرم را به عنوان قند خون بالا در نظر بگیریم بیش از 15 درصد شهروندان تهرانی در زمره افراد مبتلا به دیابت قرار می‌گیرند همچنین حدود 25 درصد این افراد در حوزه پیش دیابت قرار می‌گیرند؛ در تهران تنها 30 درصد مبتلایان، دیابت خود را کنترل می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: همچنین طبق بررسی‌های انجام شده در مناطق شرقی و جنوبی استان تهران میزان ابتلای جمعیت به فشار خون 32.6 درصد بوده است و دو سوم بیماران این مطالعه از ابتلای خود به فشار خون اطلاع نداشته‌اند.

در حال تکمیل …

انتهای پیام/ 

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *