42000 نفر از دانشجویان علوم پزشکی متأهل هستند/ 40 دانشگاه خوابگاه متاهلی ندارند

42000 نفر از دانشجویان علوم پزشکی متأهل هستند/ 40 دانشگاه خوابگاه متاهلی ندارند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمید رئیسی؛ معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت امروز در یک نشست خبری اظهار کرد: حدود 252 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف علوم پزشکی داریم. از این تعداد 42 هزار نفر متأهل هستند و مابقی مجرد هستند.

وی با بیان این‌که وظیفه صندوق رفاه دانشجویان، حمایت از عموم دانشجویان به‌ویژه دانشجویان کم بضاعت و مستعد است، افزود: عمده تسهیلاتی که ارائه می‌کنیم شامل وام‌های تحصیلی، متاهلی و مجردی، دانشجویان نخبه، ودیعه مسکن، فرزندآوری و تسهیل ازدواج است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف ما ارائه خوابگاه‌های دانشجویی است. در کل کشور 500 باب ساختمان خوابگاهی داریم که 23 ساختمان، خوابگاه‌های متاهلی هستند که ظرفیت استقرار حدود 1000 زوج را دارد. در 40 دانشگاه اصلا خوابگاه متأهلی نداریم و در 26 دانشگاه دیگر، خوابگاه متاهلی داریم اما در دولت سیزدهم تعداد خوابگاه‌های متاهلی افزایش یافته است و تا پایان سال نیز تعدادی دیگر راه‌اندازی خواهد شد.

رئیسی در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر عمر و قدمت خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: 63 درصد خوابگاه‌ها بالای 20 سال و 36 درصد بالای 30 سال قدمت دارند و ما در حال به روز رسانی تجهیزات و وضعیت خوابگاه‌ها هستیم و برنامه ما جایگزینی خوابگاه‌های جدید به جای خوابگاه‌های مستهلک است. همچنین 19000 تخت خوابگاهی مجردی نیز در دست ساخت داریم.

به گفته وی، دانشگاه‌های علوم پزشکی با استفاده از ظرفیت خوابگاه‌های مشارکتی و استیجاری به 98 درصد دانشجویان متقاضی خوابگاه ارائه کرده‌اند. 

وی با اشاره به اعطای وام ودیعه مسکن به دانشجویان تصریح کرد: باتوجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، پرداخت ودیعه مسکن جزو وظایف ماست‌. وام ودیعه مسکن را در شهرهای بالای 500 هزار نفر به 70 میلیون و در شهرهای زیر 500 هزار نفر به 60 میلیون تومان رسانده‌ایم.

رئیسی با بیان این‌که 49 هزار و 35 نفر از دانشجویان توانسته‌اند از وام تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: همچنین به دانشجویان علوم پزشکی وام ازدواج 25 میلیون تومانی ارائه می‌شود و وام تولد فرزند نیز 6 میلیون تومان است.

معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان این که وام تحصیلی دانشجویان مجرد 500 هزار تومان برای هر ترم است، گفت: میزان وام تحصیلی برای دانشجویان نخبه 2 تا 3 برابر است.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *