30 محصول سلامت تولید اول خریداری شد


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین صفوی؛ رییس هیئت امنا صرفه‌جویی ارزی معالجه بیماران در چهارمین رویداد ملی صنعت دانش بنیان با رویکرد حوزه سلامت با بیان اینکه قانون صرفه‌جویی ارزی مصوب سال 92 است، اظهار کرد: این قانون یک قانون 8 بندی است که وظایف این نهاد غیردولتی برای تامین تجهیزات حوزه ارز با رویکرد جلوگیری از خروج ارز معالجه بیمار تعیین کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس سیاست‌های وزارت بهداشت، وظیفه هیئت امنا صرفه‌جویی ارزی معالجه بیماران، تامین نیازها و ملزومات کشور به نحوی که زمینه درمان و تشخیص بیماری‌ها را در کشور ایجاد کند.

صفوی با اشاره به ظرفیت های علمی کشور در حوزه سلامت تاکید کرد: در بسیاری از حوزه‌های تخصصی چون پیوندهای قلب، ریه و سایر پیوندها، کاشت حلزونی شنوایی به عنوان عمل‌های رایج در کشور انجام‌ می‌شود که حاصل فعالیت های فناورانه در کشور است ضمن آنکه به خروج ارز از کشور کمک کرده است.

رییس هیئت امنا صرفه‌جویی ارزی معالجه بیماران با بیان اینکه ما سالانه نیازهای حوزه سلامت را تهیه و اقدام به تامین آن می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این در حالی است که فناورها در دنیا در حال پیشرفت است و اولویت ما برای تهیه سبد محصولات، تولیدات داخلی است.

صفوی ادامه داد: بر اساس این رویکرد، از سال 92 سبد کالای ما به میزان 10 درصد تولیدات داخلی بود ولی امروزه به 90 درصد رسیده است.

وی تجهیز 95 درصدی بیمارستان ها با تجهیزات داخلی را از دیگر اقدامات این نهاد دانست و افزود: هیئت امنا صرفه‌جویی ارزی به هیچ عنوان محصولات مشابه خارجی که در ایران تولید می شود را وارد نمی‌کند و همواره خود را مکلف کرده تا تامین تجهیزات با محصولات داخلی باشد.

رییس هیئت امنا صرفه‌جویی ارزی معالجه بیماران با اشاره به حمایت از محصولات و تجهیزات حوزه سلامت با تاکید بر اینکه برخی از محصولات پوشش 100 درصدی ایجاد شده است، یادآور شد: طبق هماهنگی‌هایی که با معاونت علمی صورت گرفته است 30 محصول بار اول خریداری شده است.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *