2 میلیون بیمار صعب العلاج نشان دار شدند

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی ناصحی با بیان این‌که در حال حاضر 45 میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار کرد: 95 درصد از هزینه‌های بستری افراد تحت پوشش بیمه روستایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

وی درباره اهم خدمات این سازمان به افراد فاقد بیمه افزود: پنج دهک اول جامعه که بیشتر از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه‌اند، دارای بیمه همگانی هستند و به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند. ضمن اینکه افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی نیز از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره‌مندی هستند.

2 میلیون بیمار تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص

ناصحی ادامه داد: درحال حاضر 2 میلیون بیمار صعب‌العلاج در سامانه‌های بیمه سلامت نشان‌دار شده و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند. اعتبار صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در حال حاضر 7 هزار میلیارد تومان است که برای سال‌های آینده باید افزایش پیدا کند.

اجرای 98 درصدی نسخ الکترونیک

وی درباره آخرین وضعیت اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در کشور بیان کرد: اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی به بیش از 98 درصد در کشور رسیده و هدف نهایی، الکترونیکی شدن اقدامات و خدمات است. خوشبختانه وزارت بهداشت پیگیر راه‌اندازی کامل پرونده الکترونیک سلامت بوده و امیدواریم این مهم هرچه سریع‌تر به مرحله نهایی برسد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: سازمان بیمه سلامت خدمات توانبخشی را نیز تحت پوشش قرار داده و تعرفه بیماران اوتیسم حتی در بخش خصوصی نیز پرداخت می‌شود.

پرداخت سالانه 2000 میلیارد تومان برای درمان ناباروری

ناصحی با تاکید برنقش ویژه بیمه سلامت در خدمت‌دهی به زوجین نابارور در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت گفت: سالانه 2000 میلیارد تومان برای درمان ناباروری در کشور توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود و امیدواریم حمایت‌های بیمه بتواند بخشی از هزینه‌های درمان ناباروری را کاهش دهد.

رایگان شدن 17 خدمت دندان‌پزشکی برای مادران باردار

وی افزود: امسال 17 خدمت دندان‌پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است و برای مادران باردار این خدمات در مراکز دولتی به صورت رایگان انجام می‌شود.

ثبت شیرخشک در سامانه تی تک

ناصحی بیان کرد: از سوی وزارت بهداشت و بیمه سلامت به صورت مشترک، شیر خشک در سامانه تی‌تک (سامانه رهگیری اصالت کالاهای سلامت محور) به ثبت می‌رسد و شیرخشک بر اساس سهمیه به افراد و مصرف‌کنندگان واقعی تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *