۳۰ درصد بودجه فعلی کسری داریم/ از آمبولانس دوستدار کودک رونمایی می‌شود

۳۰ درصد بودجه فعلی کسری داریم/ از آمبولانس دوستدار کودک رونمایی می‌شودمحمداسماعیل توکلی، رئیس سازمان اورژانس تهران در نشست خبری گفت: اکنون ۲۹۵ پایگاه اورژانس در تهران فعال است و ۲۶۰ موتورلانس در تهران مشغول به ارائه خدمت است. 

وی ادامه داد: زمان رسیدن آمبولانس بر بالین مصدومان بیش از یک دقیفه کاهش پیدا کرده است. همچنین  زمان رسیدن موتورلانس ها نیز به سه دقیقه کاهش پیدا کرده است؛ بررسی ها نشان می دهد که  برای کاهش یک دقیقه ای رسیدن اورژانس باید ۲۰ پایگاه در سطح تهران اضافه شود. 

توکلی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون  دو میلیون و ۷۳۰ هزار تماس با اورژانس تهران انجام شده است که منجر به انجام بیش از ۷۶۵ هزار ماموریت شده است.

وی تاکید کرد: در آزمون سال جاری مجوز استخدام ۳۰۱ نفر صادر شده و سعی کردیم با برگزاری جلسات متعدد مجوز استخدامی بیشتری را  کسب کنیم. اورژانس تهران با کمبود اعتبار دست و پنجه نرم می کند و در این خصوص جلسات متعددی با سازمان های مربوطه برگزار کرده  و امیدواریم سال آینده بودجه واقع بینانه ای را برای اورژانس در نظر بگیرند.

وی اضافه کرد: بودجه فعلی نسبت به تعداد پایگاه های اورژانس و نگهداشت متناسب نیست. همچنین در حال حاضر ۳۰ درصد بودجه فعلی را کسری داریم. اورژانس تهران به زودی اولین آمبولانس دوستدار کودک را در یک پایگاه راه اندازی خواهد کرد. فضای این دستگاه آمبولانس ها متفاوت با سایر دستگاه ها خواهد بود.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *