۱۰ درصد از اعضای هیات علمی انستیتوپاستور جزو دانشمندان مطرح دنیا هستند

۱۰ درصد از اعضای هیات علمی انستیتوپاستور جزو دانشمندان مطرح دنیا هستندرحیم سروری با حضور در غرفه وبدا در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران، گفت: در حوزه مقالات تحقیقاتی، انستیتو پاستور بر مبنای سامانه علم سنجی وزارت بهداشت، مقام اول را به نسبت تعداد اعضای هیات علمی، در عرصه سلامت داراست.

وی با بیان این‌که انستیتو پاستور تاریخ درخشانی دارد، افزود: سازماندهی اولین سامانه‌های انتقال خون در کشور و همچنین ارائه دارورسانی و خدمات دارویی در عرصه‌های مهم تاریخ ۱۰۳ ساله این نهاد ثبت شده است.

رییس انستیتو پاستور ایران بیان داشت: این موسسه علمی پنج قطعه خدمتی و تاریخی دارد که فاز اول مربوط به قبل انقلاب و زمان احداث است.

وی با بیان این که انستیتو پاستور ایران، هم اکنون به عنوان دهمین انستیتو از ۳۳ انستیتو پاستور‌های دنیاست، گفت: فاز دوم تاریخ انستیتو مربوط به زمان جنگ بود که به مداوای مصدومان شیمیایی و تولید دارو‌های آن‌ها پرداخت. 

دکتر سروری فاز سوم تاریخ انستیتو را پایه گذاری رشد فعلی این موسسه در سال ۷۴ با ایجاد اولین ظرفیت‌های آموزشی در فرآورده‌های بیولوژیک دانست و اظهار کرد: اغلب واکسن‌های تولید شده توسط انستیتو، حتی واکسن‌های اخیر مرهون این دوره است. 

دکتر سروری اضافه کرد: در این دوره، از ظرفیت روسیه و مدرسان خارجی استفاده شد و با اعزام نیرو‌ها به کوبا واکسن هپاتیت بی تولید شد.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *