گسترش همکاری دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با وزارت بهداشت کشورمان

گسترش همکاری دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با وزارت بهداشت کشورماندر دیدار عین اللهی و دکتر حنان بلخی تاکید شد؛

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت کشورمان و دکتر حنان بلخی، مدیر جدید منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در حاشیه اجلاس کیفیت و ایمنی در مراقبت‌های بهداشتی و درمان در قطر، دیدار و گفت‌وگو کردند.

بهرام عین اللهی، انتخاب خانم حنان بلخی را به عنوان مدیر جدید منطقه مدیترانه شرقی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که همکاری دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با وزارت بهداشت گسترش یابد.

وی با اشاره به دستاورد‌های نظام سلامت جمهوری اسلامی افزود: برنامه ملی سلامت خانواده، برنامه‌ای پیشگیرانه در حوزه سلامت است که در ۱۹۵ شهرستان کشور در حال اجرا است. 

دکتر بلخی مدیر جدید منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت نیز در این دیدار ضمن تبریک به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به دلیل پیشرفت‌های چشمگیر و ستودنی در حوزه سلامت، اظهار داشت: تلاش دارم در منطقه مدیترانه شرقی بر سه موضوع توانمند سازی نیرو‌های انسانی حوزه سلامت، خودکفایی در تولید دارو و تجهیزات پزشکی، مبارزه با مواد مخدر و درمان معتادان متمرکز شوم.

وی یاد آور شد: باید گفت‌وگوی گسترده‌ای با کشور‌های عضو صورت گیرد، تا مشکلات منطقه مدیترانه شرقی برطرف شود.

وی در پایان اظهار تمایل کرد تا با سفر به ایران با جزئیات اجرای برنامه سلامت خانواده در کشورمان بیشتر آشنا شود.

منبع: وبدامنبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *