گسترش نظام شبکه بهداشتی در ایران/ کاهش چشمگیر مرگ و میر مادران باردار و نوزادان 

گسترش نظام شبکه بهداشتی در ایران/ کاهش چشمگیر مرگ و میر مادران باردار و نوزادان حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت در اولین همایش بین المللی سلامت خانواده گفت: برای پوشش کامل سلامت هزینه و سرمایه گذاری شده است. موضوع ادغام آموزش در بهداشت تاثیر زیادی بر شاخص های حوزه سلامت داشته است. 

وی افزود: گسترش نظام شبکه بهداشتی در سراسر کشور از جمله دستاوردهای نظام سلامت است و این موضوع سبب شده تا مرگ و میر مادران باردار و نوزادان کاهش چشمگیری داشته باشد. همچنین دسترسی مردم به بیمارستان افزایش پیداکرده است. 

فرشیدی ادامه داد: در پویش ملی سلامت ۴۶ میلیون نفر مشارکت داشتند. افزایش دسترسی، کاهش پرداختی از جیب مردم و همچنین کاهش نسبت جمعیت به تعداد مراقب از جمله اهداف وزارت بهداشت محسوب می شود. 

معاون بهداشت با بیان اینکه اکنون ۲۷ میلیون نفر در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر ساکن هستند، تاکید کرد: از جمله اقدامات وزارت بهداشت، اجرای کامل پرونده الکترونیک است و سعی شده از هوش مصنوعی برای خودمراقبتی استقاده شود. 

وی گفت: در ایران پیشگیری بر درمان تقدم دارد و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. تعهد دولت ها نسبت به مسائل بهداشتی و درمانی مهم است.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *