کنگره ملی نوآوری‌ها در اورژانس ۱۱۵ به دنبال ارتقای جایگاه علمی سازمان اورژانس کشور است

کنگره ملی نوآوری‌ها در اورژانس ۱۱۵ به دنبال ارتقای جایگاه علمی سازمان اورژانس کشور است

[ad_1]

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: کنگره ملی نوآوری‌ها در اورژانس پیش بیمارستانی به دنبال ارتقای جایگاه علمی، استفاده از ظرفیت محققان و بهره مندی از صنایع حوزه درمان و همچنین توانمندسازی پرسنل عملیاتی اورژانس سراسر کشور است.

دکتر جعفر میعادفر روز دوشنبه در گفتگو با رسانه‌ها اظهار کرد: کنگره ملی نوآوری‌ها در اورژانس پیش بیمارستانی در چهار محور اصلی اختراعات، تجارب، طرح‌های صنعتی و مطالعات پژوهشی برگزار می‌شود.

وی سطح علمی کنگره ملی نوآوری‌ها در اورژانس پیش بیمارستانی را بالا دانست و تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۵۰ مقاله علمی به دبیرخانه کنگره ارسال شده که این نشان می‌دهد این کنگره از اعتبار بالایی برخوردار است.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: پس از کسب تجربه از برگزاری کنگره پیش رو، بنا داریم کنگره بعدی را بصورت بین المللی برگزار کنیم.

میعادفر هدف از بین المللی برگزار کردن کنگره بعدی را نمایش توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی عنوان کرد و افزود: در حوزه‌های مختلف اورژانس پیش بیمارستانی کشورمان کار‌های نویی صورت پذیرفته که در بین کشور‌های دیگر تا به حال به این شکل و گستردگی انجام نشده است.

این مقام مسئول مثال زد: اورژانس پیش بیمارستانی کشورمان در سطح جهان از پیشگامان راه اندازی و استفاده از اتوبوس آمبولانس در شرایط بحرانی می‌باشد. 

وی ضمن دعوت از پژوهشگران و صاحبان صنایع حوزه پزشکی به شرکت در کنگره تاکید داشت و گفت: بستر اورژانس پیش بیمارستانی برای انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و مطالعاتی، بسیار بکر و آماده است و می‌تواند در جهت بهبود فرآیند‌ها و فعالیت‌های حوزه اورژانس موثر باشد.

 رئیس سازمان اورژانس کشور در پایان از تمامی پژوهشگران، مخترعین و فعالان حوزه صنایع پزشکی دعوت کرد تا ضمن حضور در این کنگره، نقطه نظرات، دانش و تجربه خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

گفتنی است کنگره ملی نوآوری‌ها در اورژانس پیش بیمارستانی در تاریخ‌های ۲ تا ۴ اسفند سال جاری در سالن همایش‌های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *