چگونه زمستان را با سلامتی سپری کنیم؟

[ad_1]

اگرچه همیشه نمی‌توانیم از ابتلا به همه بیماری‌ها جلوگیری کنیم، اما سه نکته اشاره شده در ذیل به شما کمک می‌کند در برابر بیماری‌های فصل سرد قوی باشید.

سیستم ایمنی خود را تقویت کنید

برای مرطوب نگه داشتن غشا‌های مخاطی در نازوفارنکس، با نوشیدن مایعات فراوان شروع کنید. اینگو فروبوزه، دانشمند ورزشی از دانشگاه ورزش آلمان در کلن اظهار کرد که این امر بقای پاتوژن‌ها را سخت‌تر می‌کند.

روزانه به ازای هر کیلوگرم وزن بدن حدود ۳۰ میلی‌لیتر مایعات بنوشید، ترجیحا آب و چای‌های شیرین نشده باشد بنابراین اگر ۷۰ کیلوگرم وزن دارید، باید حداقل ۲.۱ لیتر در روز مایعات بنوشید.

چیزی که به سیستم ایمنی شما نیز کمک می‌کند رژیم غذایی متعادل با تنوع زیاد است. محققی می‌گوید که در فصل سرما از ریزمغذی‌های آهن و روی استفاده کنید. بدن شما به آن‌ها نیاز دارد تا سلول‌های تی شما – سلول‌هایی که ویروس‌ها را در بدن ما شناسایی می‌کنند – به درستی کار کنند. به‌عنوان مثال، آهن و روی را می‌توانید در جو، عدس، کنجد و دانه کدو حلوایی پیدا کنید.

ورزش نیز به تقویت سیستم دفاعی بدن شما کمک می‌کند، بنابراین سعی کنید به‌طور منظم در هوای پاک پیاده‌روی کنید.

از عفونت جلوگیری کنید

مرکز فدرال آموزش بهداشت آلمان (BZgA) می‌گوید که وقتی فردی عطسه یا سرفه می‌کند، عوامل بیماری‌زا از طریق بزاق و ترشحات بینی وی پخش می‌شوند. اگر با دست صورت خود را لمس کنید ممکن است این عوامل بیماری‌زا به دستان شما سپس غشا‌های مخاطی شما برسند و در نتیجه عفونت را گسترش دهند.

اگر چندین بار در روز دست‌های خود را به‌طور کامل بشویید، شست‌وشویی که ۲۰ تا ۳۰ ثانیه طول بکشد می‌توانید خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهید. شستن دست‌ها هنگام بازگشت به خانه، قبل از غذا خوردن، پس از استفاده از سرویس بهداشتی، گرفتن بینی یا تماس با افرادی که بیمار هستند، ضروری است.

به هر حال، در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنید، اما بدانید که نتایج تحقیقات بالینی ثابت نکرده است که استفاده از ماسک می‌تواند به پیشگیری از عفونت آنفلوآنزا کمک کند با این وجود، اگر علائم عفونت را احساس می‌کنید، ایده خوبی است که بینی و دهان خود را بپوشانید.

قفسه دارو خود را چک کنید

آیا برای زمانی که گلو درد را احساس می‌کنید قرص‌هایی در قفسه دارویی خود دارید؟ اکنون زمان مناسبی است تا تاریخ انقضای آنچه را در قفسه دارویی خود دارید بررسی کنید و دارو‌هایی که تاریخ مصرف آن‌ها تمام شده است را دور بریزید.

یک از مواردی که باید در نظر بگیرید شربت‌های سرفه هستند، زیرا هنگامی که درب آن‌ها را باز می‌کنید، ممکن است عمر مفید آن‌ها را کاهش دهید، بنابراین هنگام باز کردن آن، زمان را روی بسته‌بندی یادداشت کنید.

اگر می‌خواهید اسپری‌ها یا قطره‌های بینی را تهیه کنید، نباید با افزودنی‌های فانتزی موجود در بازار وسوسه شوید. موادی مانند دکسپانتنول، آلوئه‌ورا، عصاره گل بابونه و روغن‌های ضروری از دیگر موارد غیرضروری هستند، زیرا شواهد کافی وجود ندارد که آن‌ها بتواند کمک بیشتری ارائه دهند.

لازم است که بدانید، محلول‌های حاوی فقط آب و نمک برای مقابله با احتقان بینی کاملا مناسب و کافی هستند.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *