پیشگامی ایران در پایش سلامت کارکنان در بین سایر کشورها

پیشگامی ایران در پایش سلامت کارکنان در بین سایر کشورها


معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در آیین آغاز “طرح ملی پایش و غربالگری کارکنان نظام سلامت”:

پیشگامی ایران در پایش سلامت کارکنان در بین سایر کشورها

به گزارش وبدا، دکتر بهروز رحیمی ضمن تأکید بر این نکته که مهم‌ترین مساله در تاب‌آوری نظام سلامت، منابع انسانی آن است، تصریح کرد: سلامت جسمانی بسیار مهم است اما نباید از تأمین سلامت روانی و معنوی نیز غافل بود.

وی سلامت معنوی کارکنان را از راه‌های مختلف قابل تأمین دانست که رفتارهای کریمانه و اخلاق‌مدارانه مدیران نسبت به پرسنل از مصادیق آن است.

دکتر رحیمی اظهار کرد: حوزه‌های پشتیبانی، تحول اداری و منابع انسانی از بخش‌هایی هستند که با پرداختن به مسائل رفاهی کارکنان و تسهیل مسیر ارتقای شغلی آنان می‌توانند در تأمین سلامت معنوی کارکنان مؤثر باشند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تک‌تک کارکنان سرمایه نظام سلامت هستند، افزود: سعی داریم این طرح به نحو احسن اجرا شود تا کارکنان نظام سلامت بدانند که برای سازمان حائز اهمیت هستند.

وی افزود: با توجه به مقوله اهمیت سلامت کارکنان نظام سلامت، سازمان جهانی بهداشت به دنبال آن است که در آینده طرح پایش سلامت کارکنان را به عنوان یک تکلیف به کشورها ابلاغ کند که اجرای پیشاپیش این طرح در ایران نشان از پیشگامی در این حوزه دارد.

رحیمی در پایان عنوان کرد: اجرای این طرح در دولت سیزدهم بعد از سال‌ها مغفول ماندن، نشان از اهمیت سلامت کارکنان برای دولت دارد.Source link

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *