پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز داروسازی


به گزارش وبدا، در این پیام آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیمأَحَبُّ عِبَادِ اللَّهِ إِلَى اللَّهِ أَنْفَعُهُمْ لِعِبَادِه

پنجم شهریور ماه هر سال، زادروز محمد بن زکریای رازی بهانه‌ای برای قدردانی از جامعه شریف داروسازان است. تامین 99 درصد بازار دارویی توسط شرکت های تولیدکننده داخلی، تولید واکسن های حیاتی در سکو های متنوع همگام با دانش روز دنیا، تولید داروهای برخوردار از فناوری بالا و صدها افتخار دیگر حاصل توسعه دانشکده های داروسازی و تربیت داروسازان متعهد و متخصص در دانشگاه‌های پیشرفته نسل چهارم و پنجم است.

امروز مفتخریم 28 درصد از یک درصد دانشمندان برتر حوزه سلامت در جهان متعلق به رشته داروسازی است و هرروز شاهد ثبت افتخاری نو و افزودن برگی زرین بر دفتر تاریخ علم ایران اسلامی هستیم.

فعالان عرصه داروسازی کشور در عمل اثبات کرده اند که حتی در تنگناها و تحریم ها، نیازهای حیاتی ایران اسلامی را در حوزه فراورده های دارویی و بهداشتی تأمین می کنند و موجبات امیدواری و اعتماد عمومی را به این صنعت سلامت بخش فراهم می آورند.

خوداتکایی، اختراع، نوآوری و تنوع بخش به تولیدات داخلی و فراتر از آن صادرات محصولات سلامت محور مازاد برنیاز کشور در دو سال گذشته به گونه ای بوده که رشد چشمگیر این صنعت را رقم زده است.

از داروسازان عزیز که در فراز و نشیب دوران، سربلند و پایبند بر رسالت خود استوار ایستاده‌اند و در پیشبرد اهداف نظام سلامت و ارتقای کیفیت آن، با تلاش‌های بی وقفه و بی دریغ خود این بارامانت را به دوش کشیده اند صمیمانه سپاسگزارم و موفقیت روزافزون این جامعه علمی را ازدرگاه خداوند متعال مسألت دارم.Source link

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *