پلمب 4038 مرکز درمانی غیرمجاز در سال 1402

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سعید کریمی در همایش کشوری “قوانین حقوقی مرتبط با نظارت بر سلامت” که با حضور مدیران و روسای ادارات نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد، با بیان اینکه حوزه نظارت، یکی از مهم‌ترین و درعین حال سخت‌ترین بخش‌های معاونت درمان است، اظهار کرد: در دولت سیزدهم، رویکرد ما نسبت به حوزه نظارت از حالت جزیره‌ای و تصمیم گیری‌های محدود به وزارتخانه، تغییر روش پیدا کرد و به این منظور، از خردادماه سال گذشته قرارگاه نظارت بر سلامت در وزارت بهداشت با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح تهران، دادستانی کل کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان نظام پزشکی، دادسرای جرایم پزشکی، بازرسی، حراست، سازمان غذا و دارو، معاونت حقوقی و سایر ذینفعان حوزه سلامت تشکیل و مقرر شد که متناظر با آن، در تمامی استان‌ها این قرارگاه شکل گیرد.

لزوم اصلاح قوانین برخورد با افراد پزشک نما

وی با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین برخورد با افراد پزشک نما، تصریح کرد: طبق قانون افرادی که در امور درمانی مداخلات غیرمجاز انجام می‌دهند، فقط جریمه مالی می‌شوند، بنابراین مجازات‌ها بازدارنده نبود و نیاز به اصلاح داشت که لایحه اصلاح شده، تنظیم شد و در کمیسیون‌های دولت نهایی شده و به زودی به مجلس ارسال می‌شود. در لایحه اصلاح شده، حبس درجه 6 و ضبط اموال فرد خاطی و سایر مجازات‌های سختگیرانه، مورد ملاحظه قرار گرفته است.

پلمب 4038 مرکز درمانی غیرمجاز در 9 ماهه امسال

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه، بر لزوم تشکیل جلسات قرارگاه در استان‌ها تاکید کرد و گفت: در 9 ماهه اول سال جاری، 4038 مرکز غیرمجاز پلمب شده است که رقم بالایی بوده و باید با متخلفان برخورد سخت‌گیرانه و بازدارنده صورت گیرد، چراکه این افراد جان و سلامتی مردم را به خطر می‌اندازند، در این گونه موارد هیچگونه رافت و بخششی درکار نخواهد بود.

کریمی خطاب به مدیران و روسای ادارات نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، تاکید کرد: درخصوص مراکز غیرمجاز و افراد پزشک نما بسیار حساس و دقیق باشید و چنانچه گزارشی دریافت کردید، بلافاصله پیگیری کنید.

وی، حوزه پیشگیری را یکی از موضوعات مهم معاونت درمان عنوان و بیان کرد: در زمینه پیشگیری نیز همایش‌ها و جلسات آموزشی زیادی برگزار شده است.

کریمی، روش‌های جدید نظارت، سامانه نظارت و ثبت آن، خوداظهاری و اعتباربخشی را از دیگر موضوعات مهم در حوزه درمان عنوان کرد و افزود: قبلاً اعتباربخشی فقط در مورد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بزرگ انجام می‌شد، اما این اقدام در مورد مراکز جراحی محدود نیز انجام شد و اعتباربخشی درمانگاه‌ها و مراکز کوچک‌تر نیز در دستور کار است.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *