پرداخت به روز مطالبات موسسات درمانی تحت پوشش بیمه سلامتحسین رنجبران معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت مطالبات در سطح یک در شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر را همزمان با پرداخت حقوق نیرو‌های درمانی پرداخت می‌کند و مطالبات در سطح ۲ و ۳ و بر اساس اسناد ارائه شده که درخصوص حوزه‌های تخصصی و فوق تخصصی است، مطالبات بخش دولتی و خصوصی تا پایان شهریور پرداخت شده و بقیه مطالبات نیز بر اساس اسنادی که به دست ما می‌رسد، پرداخت می‌شود.

رنجبران با بیان اینکه بررسی اسناد فرصتی دو ماهه لازم دارد، گفت: سازمان بیمه سلامت مبلغ ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان را بابت لکه گیری هر نوع مطالبات باقی مانده مراکز بویژه مراکز دولتی و درشت، در ۶ ماه نخست سال، ظرف چند روز آینده پرداخت می‌کند.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان بیمه سلامت گفت: برخی مراکز درمانی اسناد را با تاخیر به بیمه سلامت ارائه می‌کنند، اما مطالبات داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مطب‌ها، مراکز فیزیوتراپی و … به روز پرداخت می‌شود و آنچه باقی می‌ماند مربوط به زمان ارسال اسناد مراکز دولتی – دانشگاهی است.

رنجبران افزود: همه‌ی مراکز ملزم هستند با بیمه‌های پایه طرف قرارداد باشند و اگر در اجرای قانون تعلل کنند پروانه و مجوز فعالیت مرکز درمانی متخلف تمدید نمی‌شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان بیمه سلامت گفت: بیش از ۵۳ هزار موسسه درمانی با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند و همه‌ی مطالبات مربوط به نسخه الکترونیک به موقع پرداخت می‌شود و در این خصوص معوقه‌ای وجود ندارد.

 مسولان سازمان بیمه سلامت پیش از این اعلام کردند: مطالبات طرح دارویار تا تیر امسال پرداخت شده است و پس از این تاریخ پرداخت مطالبات طرح دارویار بر عهده سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها است که دو ماه مرداد و شهریور نیز توسط این دو سازمان پرداخت شده است.

منبع: صدا و سیمامنبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *