واکنش نظام پزشکی به تبلیغات اغواکننده برخی چشم پزشکان برای “عمل لیزیک”

واکنش نظام پزشکی به تبلیغات اغواکننده برخی چشم پزشکان برای “عمل لیزیک”

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، چندی پیش بازرس انجمن چشم‌پزشکی ایران به تسنیم خبر داد که برخی از چشم‌پزشکان عمل “لیزیک” را با قیمت بسیار پایین‌تر از تعرفه مصوب انجام می‌دهند؛‌ این چشم‌پزشکان با تبلیغات اغواکننده در فضای مجازی، مردم را ترغیب به انجام این جراحی می‌کنند که از جمله جراحی‌های حوزه زیبایی به شمار می‌رود و برای بسیاری از بیماران ضروری نیست.

به گفته وی، این چشم پزشکان روزانه حدود 50 تا 60 بیمار را نیز ویزیت و جراحی می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود فرصتی برای ویزیت صحیح بیمار و دریافت شرح حال از او نداشته باشند و بیماران را دچار مشکل کنند.

در همین راستا محمدرضا خردمند؛ معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از ارجاع این تخلفات به مراجع نظارتی خبر داد و اظهار کرد: این مطلب به ما منعکس شده و ما به همه نهادهای نظارتی، اطلاعات مربوطه را ارائه کرده‌ایم تا اگر تقاضای القایی و انجام جراحی خارج از اندیکاسیون و توصیه‌های علمی، انجام شده از آن جلوگیری شود.

وی افزود: معاینات قبل از عمل جراحی لیزیک باید دقیق صورت بگیرد و این اعمال جراحی باید در مراکز نزدیک به بیماران انجام شود تا بیماران مجبور نشوند برای انجام این جراحی‌ها به تهران بیایند و بنابراین باید امکان پیگیری وضعیت بیمار و معاینات بعد از عمل در شهر محل زندگی بیمار وجود داشته باشد.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی هر سال توسط دولت اعلام می‌شود؛ درباره خدمات زیبایی نیز معاونت درمان وزارت بهداشت این تعرفه‌ها را احصا و تعیین می‌کنند اما در اطلاع رسانی این تعرفه‌ها عملکرد مطلوبی وجود نداشته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *