هوای 12 ایستگاه تهران در وضعیت ناسالم/ هشدار وزارت بهداشت به بیماران

هوای 12 ایستگاه تهران در وضعیت ناسالم/ هشدار وزارت بهداشت به بیماران

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عباس شاهسونی اظهار کرد: با توجه به گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، امروز شاخص کیفیت هوا در اکثر ایستگاه‌های شهر تهران در محدوده ناسالم برای همه گروه‌هاست و آلاینده اصلی ذرات معلق PM2.5 و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.

وی افزود: در 12 ایستگاه شاخص آلاینده ذرات معلق PM2.5 در شرایط ناسالم است که باعث تشدید بیماری‌های قلبی و ریوی و افزایش علائم تنفسی در جمعیت می‌شود. توصیه می‌کنیم افراد مبتلا به بیمای‌های ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و در صورت تردد از ماسک مناسب استفاده کنند.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت تاکید کرد: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر تداوم شرایط پایداری جو و انباشت آلاینده‌ها تا اواخر روز دوشنبه و احتمال ورود به شرایط بسیار ناسالم، از گروه‌های حساس به ویژه بیماران تنفسی، قلبی و عروقی، کودکان، سالمندان و افراد مبتلا به دیابت تقاضا داریم که از ترددهای غیر ضروری در فضای آزاد پرهیز کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *