همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس پنجم مهر ماه برگزار می‌شود

همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس پنجم مهر ماه برگزار می‌شود


معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت عنوان کرد:

همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس پنجم مهر ماه برگزار می‌شود

به گزارش وبدا، به مناسبت برگزاری همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس نشستی با حضور دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، سردار فتحیان، رئیس موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و روسای کمیته‌های همایش برگزار شد.

دکتر پناهی با بیان اینکه این همایش در حوزه سلامت مقدمه‌ای برای برگزاری کنگره سراسری سال آینده است، تصریح کرد: انتظار می‌رود در این همایش محتوای مورد نیاز در حوزه سلامت برای کنگره سراسری سال آینده تهیه شود.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت توجه به آینده ‌نگاری اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم و مورد انتظار بررسی میزان آمادگی دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت در مقابل تهدیدات آینده است.

دکتر پناهی توانمندی های علمی و فناوری امروز کشور را با دهه های گذشته غیرقابل مقایسه دانست و گفت: راهکارهای جدید جراحی، پیشگیری، امداد، تشخیص، انتقال و غیره باید به کار گرفته شود. علوم و فناوری روز متناسب با نیازهای روز یا تهدیدات آینده به کار گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: رسالت متولیان همایش نقش جایگاه علم و فناوری سلامت در دفاع مقدس؛ ایجاد آمادگی در کشور است تا قابلیت های دانشگاه ها رصد شود. همچنین رویکرد مقالات و سخنرانی ‌های باید بر پایه روش‌ های نوین و فناوری و تجهیزات آینده باشد؛ برای مثال تهدیدات بیولوژیک، تهدیدات شیمیایی، تروما و حوادث، تهدیدات هسته‌ای، تاثیر جنگ‌های ترکیبی بر سلامت به عنوان موضوعات قابل طرح در این دوره از همایش به شمار می‌روند.

دکتر پناهی در پایان تاکید کرد: در آیین اختتامیه همایش تخصصی 5 مهر ماه باید به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی مرتبط تکلیف و ماموریت محتوایی مشخص برای کنگره سراسری سال آینده داده شود.Source link

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *