نشست مشترک کانون انجمن‌های صنفی گروه پزشکی استان با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و رئیس سازمان نظام پزشکی اصفهان

نشست مشترک کانون انجمن‌های صنفی گروه پزشکی استان با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و رئیس سازمان نظام پزشکی اصفهان

نشست مشترک اعضای هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی گروه پزشکی استان با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و رئیس سازمان نظام پزشکی اصفهان برگزار شد.

در این نشست، رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی گروه پزشکی استان اصفهان با اشاره به ضرورت و تاریخچه تشکیل انجمن‌های صنفی اعلام کرد: با همکاری انجمن های صنفی موجود برای اولین بار در کشور، کانون انجمن های صنفی تشکیل گردیده و انتظار می‌رود با توجه به تجارب حرفه ای اعضا و تعامل مستمر با دانشگاه علوم پزشکی در کنار سازمان نظام پزشکی و انجمن‌های علمی و نیز استفاده از کلیه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل، برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، شاهد بهبود شرایط ارائه کنندگان خدمات و مآلا ارتقای وضعیت سلامت و ارائه خدمات بهینه به مردم عزیز کشورمان باشیم.
وی تاکید کرد: پارادایم ما قانون مداری، تعامل مقتدرانه و پیگیری مسائل به صورت مستمر و جدی در حوزه های مختلف تعرفه ای، مالیاتی، بیمه‌ای و سایر مسائل صنفی در قالب کمیته‌های تخصصی است و معتقدیم که پتانسیل‌های عظیم موجود می‌تواند یاریگر دستگاه‌های متولی سلامت جامعه باشد.
در ادامه نمایندگان انجمن‌های صنفی درمانگاه های دندانپزشکی استان، انجمن صنفی رادیولوژی فک و دهان، انجمن صنفی درمانگران اعتیاد، انجمن صنفی درمانگاه‌های عمومی و تخصصی و انجمن صنفی تصویربرداری به بیان اهم مشکلات خود در خصوص مباحث تعرفه‌ای و عدم همکاری شرکت‌های بیمه تکمیلی، طرح نسخه نویسی الکترونیک، مداخله افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و عدم حضور نمایندگان گروه های مختلف در کارگروه ها و کمیته های مربوطه پرداختند.
همچنین رئیس سازمان نظام پزشکی اصفهان با توجه به مشکلات عدیده جامعه پزشکی و ضرورت توجه جدی و عاجل به این معضلات، بر لزوم فعال ترشدن انجمن های صنفی تاکید و اعلام نمود سازمان نظام پزشکی در راستای تکالیف قانونی خود، کمافی السابق حامی انجمن‌های صنفی و علمی خواهد بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز ضمن تایید دغدغه‌های بیان شده و تشکر از فعالیت‌های به عمل آمده، جهت استفاده از ظرفیت های تعاملی موجود در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه اعلام آمادگی نمود.
در پایان مقرر گردید موضوعات مطروحه در قالب کمیته راهبردی مشترک پیگیری و هر دو ماه یکبار در نشست مشابه مورد بررسی نهایی قرار گیرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *