نشست سالانه انجمن کلینیکال آنکولوژی امریکا (ASCO)

نشست سالانه انجمن کلینیکال آنکولوژی امریکا (ASCO)

اولین نشست سالانه “ انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا” (ASCO)  برگزار شد.

بر اساس گزارش اختصاصی انجمن رادیوانکولوژی ایران از این نشست بین المللی علمی، اولین نشست سالانه “ انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا” (ASCO)  پس از کنترل پاندمی کووید، به دو صورت آنلاین و حضوری از تاریخ ۳ تا ۷ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۳ تا ۱۷ خرداد ۱۴۰۱) برگزار گردید.

موضوع اصلی نشست امسال که توسط رئیس انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا، دکتر Everett E.Vokes  تشریح شد، “پیشبرد مراقبت عادلانه سرطان از طریق نوآوری” است که شرکت کنندگان را به دانش اندوزی و انتشار درس آموخته‌ها پیرامون نوآوری‌های حوزه سرطان تشویق می‌کند. استفاده از فناوری‌های نوین برای کشف راه حل‌های جدید تشخیص و درمان سرطان و ارتقای کیفیت زندگی مبتلایان به سرطان بسیار ضروری و حیاتی بوده و مورد توجه دولت‌ها قرار گرفته است.

مراسم گشایش نشست سال ۲۰۲۲، روز شنبه ۴ ژوئن با سخنرانی رئیس انجمن و سخنرانان مهمان انجام شد.

دکتر Vokes، رئیس انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا با تاکید بر اهمیت توجه به نوآوری‌های حوزه سرطان تمامی کشورها، متخصصان، اساتید، اندیشمندان حوزه تشخیص و درمان سرطان را به کمک به ارتقای بین المللی دانش و فناوری این حوزه دعوت کرد.

وی ادامه داد که در سال جاری، بیش از ۶۰۰۰ چکیده مقاله به انجمن ارسال شده که پس از داوری علمی دقیق و طولانی مدت از بین آن‌ها بیش از ۲۹۰۰ چکیده جهت ارائه در جلسات حضوری و ۲۲۰۰ چکیده جهت انتشار آنلاین انتخاب شدند. حجم، دسترسی و کیفیت ارائه‌ها در سال جاری نسبت به دوره‌های پیشین فوق العاده بوده است.

رئیس انجمن کلینیکال انکولوژی امریکا گفت: برنامه‌های مختلفی در طی این نشست علاوه بر ارائه‌های علمی انجام شده است که از آن‌ها می‌توان به جلسات case-based، سمپوزیوم‌های علمی، برنامه‌های آموزشی و … اشاره کرد.

وی ادامه داد در این نشست علمی تخصصی موضوعات جدید و مهمی همچون پیش ساز‌های سرطان، نابرابری‌های جهانی و ملی در مراقبت از سرطان، دارو‌های جدید انکولوژی، استراتژی‌های پیشبرد برابری در کارآزمایی‌های بالینی حوزه سرطان، سرطان و بیماری covid-۱۹، بازبینی روش‌های انجام کارآزمایی‌های بالینی سرطان از طریق پزشکی از راه دور، غیرشخصی سازی طب (depersonalized medicine)، هوش مصنوعی در انکولوژی مطرح و مورد بحث قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

2 دیدگاه

  1. فریبا قادریان گفت:

    سمینارها بسیار پر بار میباشد ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *