مرگ نوزاد 6 ماهه در بیمارستان مفید “مرگ مشکوک” است/ با مقصران برخورد می شود؟

مرگ نوزاد 6 ماهه در بیمارستان مفید “مرگ مشکوک” است/ با مقصران برخورد می شود؟


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صبح پنجشنبه نهم آذر ماه، یک نوزاد 6 ماهه در بیمارستان کودکان مفید تهران فوت کرد؛ علت فوت این نوزاد از سوی بیمارستان، خون‌ریزی ریوی اعلام شد اما خانواده بیمار، می‌گویند که به دلیل تحصن تعدادی از اعضای کادر درمان در حیاط بیمارستان برای دریافت مطالبات خودشان، حال فرزندشان رو به وخامت رفته و فوت کرده است.

در همین رابطه نیز تعدادی از اعضای کادر درمان بیمارستان بازداشت شدند و پرونده قضایی نیز برای آنها به عنوان کادرمان بیمارستان مفید تشکیل شده است.

رضا زندی؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره فوت نوزاد 6 ماهه در بیمارستان مفید تهران اظهار کرد: کودکی 6 ماهه توسط والدین برای درمان به اورژانس بیمارستان مفید آورده و در نخستین فرصت پذیرش و ویزیت و اقدامات درمانی اولیه برای وی انجام شده بوده، در حین این اقدامات بدحال می‌شود و علی‌رغم اقدامات متاسفانه فوت می‌کند.

وی ادامه داد: به طور کلی طبق دستورالعمل‌های موجود اگر بیمار کمتر از 24 ساعت پس از ورود به بیمارستان، فوت کند به عنوان مرگ مشکوک محسوب می‌شود که می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد. این مرگ‌ها نیاز به بررسی پزشکی قانونی دارد و صدور گواهی فوت بیمار بدون بررسی پزشکی قانونی امکان‌پذیر نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به مطالب منتشر شده در مورد اعتصاب کادر درمان بیمارستان در روز حادثه گفت: مطالبات کادر درمان همواره وجود داشته اما هرگز منجر به عدم خدمت‌رسانی به بیماران نشده است زیرا تمام پزشکان و پرستاران رعایت حقوق بیمار را از جمله وظایف اخلاقی خود می‌دانند.

وی اذعان داشت: با این وجود، بررسی‌های کارشناسانه در این خصوص با حضور کارشناسان معاونت درمان، حراست و رئیس دانشگاه برای ارزیابی ابعاد مختلف ماجرا صورت گرفته است. این بررسی‌ها تا اعلام قطعی علت مرگ از سوی پزشکی قانونی ادامه خواهد داشت و در صورت وجود مقصر یا مقصرانی در این ماجرا حتما طبق مقررات در اسرع وقت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *