مدارس و ادارات در آلودگی هوا به دلیل اهمیت سلامت مردم تعطیل می‌شوند

مدارس و ادارات در آلودگی هوا به دلیل اهمیت سلامت مردم تعطیل می‌شوندحسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با بروز آلودگی هوا به دلیل اهمیت سلامت مردم ممکن است که مدارس و حتی ادارات تعطیل شود. اکنون مدارس به دلیل بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق تعطیل شده است زیرا نمی‌شود دانش آموزان را در فضای بسته نگهداریم چون این فرزندان در سن فعالیت و جنب و جوش هستند. 

به گفته وی افراد مسن، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار و همچنین گروه‌های در معرض خطر در هنگام بروز آلودگی هوا از تردد در فضای باز پرهیز کنند. 

میزان آلودگی ذرات معلق در هوا طی یک هفته اخیر در کلانشهرها و به خصوص تهران افزایش پیدا کرده است و وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است. اگر میزان  آلودگی هوا و ذرات معلق به حدی باشد که سلامتی مردم به خطر بیفتد اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود. 

وی بیان کرد: در صورت تشدید آلودگی هوا جلسه کمیته اضطرار تشکیل می‌شود و بستگی به شدت آلودگی و غلظت ذرات تصمیم‌گیری خواهد شد. 

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: آگاهی بخشی موضوع مهمی برای کنترل هر بیماری محسوب می شود. معتقدیم که با ارتقای سطح دانش سلامت مردم کنترل بیماری‌ها بهبود پیدا می‌کند.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *