مجوز استخدام ۲۵ هزار کادر پزشکی/ ۴۷ هزار تخت بیمارستانی دیگر در دست ساخت هستند

مجوز استخدام ۲۵ هزار کادر پزشکی/ ۴۷ هزار تخت بیمارستانی دیگر در دست ساخت هستند

[ad_1]

سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت در برنامه صف اول که جمعه ۱۷ آذر روی آنتن شبکه خبر رفت درباره بیمه مراکز درمانی گفت: بر اساس قانون مراکز درمانی باید با بیمه قرارداد داشته باشند تا پلمپ نشوند، اما معتقدم که از راه‌حل‌های دیگر هم در این زمینه باید استفاده شود. پرداختی بیمه به مراکز درمانی با تاخیر هفت ماهه انجام می‌شود و همین موضوع سبب شده تا مراکز درمانی خصوصی اقبالی به بستن قرارداد با بیمه‌ها نداشته باشند و در حال حاضر ۱۰۰ مرکز درمانی بدون قرارداد با بیمه‌ها هستند.

۴۷ هزار تخت بیمارستانی در دست ساخت هستند

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که بیمارستان شهید سلیمانی فردیس تعداد ۲۶۰ تخت و پنج اتاق عمل جراحی دارد اظهار کرد: ۴۷ هزار تخت بیمارستانی دیگر در دست ساخت داریم. نقشه توزیع تخت‌های بیمارستانی طراحی شده و استان‌هایی که از نظر سرانه تخت دچار کمبود هستن‌ در اولویت ساخت تخت بیمارستانی هستند. 

وی با بیان این که درصد خوب ضریب اشغال تخت، حدود ۷۵ درصد است و ۲۵ درصد را برای مواقع ضروری باید در نظر بگیریم افزود: برخی از استان‌ها مانند خراسان رضوی و نیمه جنوبی تهران دچار کمبود سرانه تخت هستند. 

کریمی ادامه داد: در دولت سیزدهم ۱۶ هزار تخت به تخت‌های بیمارستانی اضافه شده است و الان حدود ۱۶۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور داریم.

راهکار ماندگاری پزشکان در مناطق محروم

کریمی می‌گوید: برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم باید کارهایی انجام داد که برای پزشکان انگیزه شود برای مثال در این دولت سقف کارانه در مناطق محروم برداشته شده است و برای بومی گزینی سهمیه خاص در نظر گرفته شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد:همچنین به ازای هر فرزند حدود شش ماه از تعهدشان در مناطق محروم کم خواهد شد و تسهیلات دیگری مانند کاهش شیفت‌ها برای مادران و مرخصی زایمان با حقوق نیز در نظر گرفته شده است.

او تاکید کرد: به تازگی مجوز جذب ۲۵ هزار نفر داده شده و آزمون استخدامی برگزار شده است و مجوز استخدام ۲۵ هزار نفر دیگر را هم لازم داریم.

وجود ۱۰۵ مرکز درمان ناباروری در کشور

کریمی خاطرنشان کرد: الان ۱۰۵ مرکز درمان ناباروری سطح سه در کشور داریم و بیش از تعهد قانونی در این حوزه کار انجام داده‌ایم. بر اساس قانون باید ۶۴ مرکز درمان ناباروری سطح دو داشته باشیم و الان ۶۰ مرکز فعال هستند.

وی گفت: معتقدم که موضوع تعرفه خدمات پزشکی در کشور برطرف شود چراکه تعرفه‌ها از قیمت واقعی خودش فاصله گرفته است و ترکیب شورای عالی بیمه باید تغییر کند.

سفر یک میلیون و ۲۰۰ هزار بیمار بین‌المللی به ایران

کریمی افزود: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیمار بین المللی برای درمان به کشور سفر کرده اند و ایران در حوزه پزشکی در مرز دانش حرکت می‌کند. توریسم درمانی سبب ارزآوری شده و باعث ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی ایران خواهد شد و در سال گذشته ایران  یک میلیارد دلار از توریسم سلامت درآمد داشته است.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *