ماجرای پرواز یک “قلب اهدایی” از کرمان به تهران


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حوالی ظهر روز گذشته، چشم‌های تیم پزشکی یک بیمارستان در شمال پایتخت، به آسمان تهران بود تا فرود بالگردی را نظاره کند که قرار بود زندگی را برای یک نوجوان 14 ساله به ارمغان بیاورد.

بالگرد فرود آمد؛ امانت ارزشمندش را تحویل آمبولانس داد؛ آمبولانس با سرعت زیاد وارد محوطه بیمارستان شد تا حتی یک ثانیه زمان هم برای رساندن زندگی به بدن نحیف یک نوجوان، معطل نکرده باشد.

درب آمبولانس که باز می‌شود، داخل یک کلدباکس، قلبی است که 36 سال در سینه مهربان یک مادر تپیده، آن را با سرعت به بخش پیوند منتقل می‌کنند تا امید یک خانواده برای دوباره در آغوش گرفتن فرزندشان، ناامید نشود.

صبح روز گذشته، پس از اعلام رضایت خانواده خانم فاطمه دهقان، یکی از مصدومان حادثه تروریستی کرمان که براثر اصابت ترکش‌‌های ناشی از انفجار، مجروح و دچار مرگ مغزی شده بود، اعضای بدن او به بیماران نیازمند پیوند عضو، اهدا شد.

قلب این شهیده 36 ساله از طریق بالگرد اورژانس هوایی و هوانیروز، از کرمان به تهران به پرواز درآمد تا این بار در سینه‌ یک بیمار بتپد.

کبد این بانوی شهید به شیراز و دو کلیه نیز در کرمان به دیگر بیماران نیازمند پیوند شد تا حیات بخش زندگی بیماران رنجور دیگری باشد و امروز، خانم دهقان هم به جمع شهدای این حادثه پیوست.

جزئیاتی از انتقال قلب اهدایی از کرمان به تهران دکتر ضرغام حسین احمدی، جراح قلب بیمارستان و عضو تیم پیوند قلب بیمارستان مسیح دانشوری درباره این عمل جراحی می‌گوید: صبح روز گذشته همراه با بالگرد هوانیروز و به کمک همکاران اورژانس هوایی به شهر کرمان رفتیم و قلب مجروحی را که متاسفانه براثر انفجار در حادثه تروریستی کرمان دچار مرگ مغزی شده بود و خانواده ایشان با نهایت فداکاری اجازه پیوند اعضایش را داده بودند، برای پیوند به تهران منتقل کردیم تا به یک نوجوان 14 ساله پیوند زده شود.

جنایت تروریستی کرمان، تمام ملت ایران را داغدار کرد اما خانواده‌ی شهیده فاطمه دهقان، در چنین شرایط سختی تصمیم گرفتند تا با اهدای اعضای پیکر مطهر او، مانع داغدار شدن خانواده هایی شوند که عزیزانشان، در در صف انتظار پیوند عضو قرار دارند.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *