غربالگری دیابت و فشار خون برای 9 میلیون ایرانی/ مصرف نمک ایرانی ها 2 تا 3 برابر میانگین جهانی!

غربالگری دیابت و فشار خون برای 9 میلیون ایرانی/ مصرف نمک ایرانی ها 2 تا 3 برابر میانگین جهانی!


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین فرشیدی امروز در مراسم روز جهانی داوطلب در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت اجرای پویش ملی سلامت برای غربالگری دو بیماری فشار خون و دیابت در افراد بالای 18 سال کشور در مراکز بهداشتی اظهار کرد: بیش از 9 میلیون نفر در یک ماه گذشته در قالب پویش ملی سلامت تحت غربالگری بیماری فشار خون و دیابت در مراکز بهداشتی قرار گرفته‌اند که از این جمعیت، یک میلیون و 700 هزار نفر در معرض پرفشاری خون قرار دارند. همچنین یک درصد این جمعیت، مبتلا به دیابت هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه نمک مصرفی ایرانی‌ها دو تا سه برابر میانگین جهانی است و همچنین بسیاری از افراد فعالیت بدنی کافی ندارند که منجر به افزایش بار بیماری‌های مزمن می‌شود.

فرشیدی افزود: هرساله در تمام دنیا روز جهانی داوطلب به پاس خدمات داوطلبان سلامت برگزار می‌شود. مردم ما با روحیه خوبی که دارند در مشکلات اجتماعی و همه‌گیری‌هایی مانند کرونا مشارکت و به هموطنان خود کمک می‌کنند.

وی بیان کرد: در حوزه سلامت 400 هزار داوطلب سلامت را به صورت رسمی داریم و 6 میلیون نفر نیز سفیر سلامت هستند که به گسترش و ارتقای آگاهی جامعه در ارتباط با سلامت مردم به وزارت بهداشت کمک می‌کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: سلامتی محور توسعه است و معضلات بهداشتی همان معضلات توسعه است که نمی‌توان آن را فقط در بخش سلامت برطرف کرد. مشارکت تمام افراد جامعه برای حل مسائل سلامتی و رسیدن به سطح مطلوب سلامت، لازم و ضروری است بنابراین نقش داوطلبان سلامت در این موضوع بسیار پررنگ است.

انتهای پیام/ منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *