ضرورت حضور پزشکان بخش خصوصی در برنامه «سلامت خانواده»

ضرورت حضور پزشکان بخش خصوصی در برنامه «سلامت خانواده»


نایب رییس قرارگاه «برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع» تاکید کرد

ضرورت حضور پزشکان بخش خصوصی در برنامه «سلامت خانواده»

دکتر حسین فرشیدی در پایان دوازدهمین جلسه این قرارگاه در گفتگو با وبدا، با اشاره به مرور مصوبات جلسه قبلی قرارگاه در جلسه امروز، گفت: عمده بحث ها در خصوص چگونگی اضافه شدن شهرهای جدید به این طرح بود. همچنین درباره میزان آمادگی و اقداماتی که در 32 شهر جدیدی که به برنامه پیوسته اند، بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه نحوه جذب نیروهای جدید برای کمک به برنامه و آموزش مراقبان سلامت برای پیشبرد برنامه با اهداف تعیین شده، بخش دیگری از مباحث این جلسه بود، افزود: نحوه پرداخت ها به نیروهای شاغل در برنامه، مورد بحث قرار گرفت و تاکید شد حتما بخش خصوصی وارد برنامه شود. به ویژه پزشکان بخش خصوصی در مناطقی که حجم جمعیت بالاست، برای پوشش بیشتر جمعیت باید به کار گرفته شوند.

معاون بهداشت خاطرنشان کرد: در جلسه آینده، کمیته معین نحوه به کارگیری پزشکان بخش خصوصی و نحوه ارتباط شان با سطح یک و دو مشخص می شود تا همه بار روی دوش بیمارستان ها نباشد. اگر حضور پزشکان بخش خصوصی در برنامه «سلامت خانواده» در جلسه کمیته معین تصویب شود، در شورای عالی بیمه نیز مطرح و در خصوص تعیین نحوه قرارداد با پزشکان بخش خصوصی، تصمیم گیری شود./202Source link

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *