سازمان نظام پزشکی از نحوه برخورد با مقصران احتمالی پرونده‌ها در بازپرسی رضایت ندارد

سازمان نظام پزشکی از نحوه برخورد با مقصران احتمالی پرونده‌ها در بازپرسی رضایت نداردمحمد رئیس زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی در حاشیه مراسم دومین رویداد آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: هر فوتی به خصوص فوت نوزاد برای جامعه پزشکی تاسف برانگیز است؛ اما معتقدم که اگر قصوری وجود داشته باشد و تاخیری در حضور کادر درمان بوده باشد، قابل قبول نیست و به همین دلیل پرونده‌های پزشکی در مراجع ذی‌ربط باید بررسی شوند. 

وی بیان کرد: پرونده‌های فوت در بیمارستان ها یک موضوع تخصصی است که باید بررسی شوند تا اگر قصوری انجام شده، در مراجع ذی‌ربط تحقیق و بررسی شود و هیچ فردی از این قصور دفاع نخواهد کرد. 

رئیس زاده ادامه داد: در بررسی چنین پرونده‌هایی باید کاملا خردورزانه برخورد شود. شکل برخورد با همکاران در مرحله بازپرسی قابل دفاع نیست. در مرحله بازپرسی برخورد مناسبی انجام نشده است. 

وی تاکید کرد: بیمارستان کودکان مفید یکی از شلوغ ترین مراکز درمانی است و بالغ بر هزار نفر به این بیمارستان مراجعه می کنند. 

رئیس زاده بیان کرد: با قصور حتما و به جد برخورد خواهد شد و پرونده ها به طور دقیق در سازمان نظام پزشکی بررسی می شوند. مسئولان باید هوشمندی لازم را داشته باشند و مطالبات همکاران را به موقع پرداخت کنند.

وی افزود: در خصوص پرونده، مراجع قضائی باید نظر تخصصی بدهند؛ اما شکل برخورد با همکاران مناسب نیست. این که در مرحله بازپرسی عکس از همکاران گرفته شود، موضوعی است که باید کارشناسان حقوقی نظر بدهند.

وی گفت: الان ۸۰ درصد از پرونده ها در نظام پزشکی منجر به پیروزی بیمار شده اند.منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *