دولت پیشنهاد رشد 46 درصدی تعرفه پزشکی را بپذیرد/ پرداختی مردم نباید افزایش یابد

دولت پیشنهاد رشد 46 درصدی تعرفه پزشکی را بپذیرد/ پرداختی مردم نباید افزایش یابد

[ad_1]

محمد رئیس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تصویب افزایش 46 درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال 1403 در شورای عالی بیمه اظهار کرد: میزان افزایش تعرفه‌های پزشکی باید به تصویب هیئت دولت نیز برسد تا قابلیت اجرا پیدا کند؛ ما درخواست داریم که در سازمان برنامه و بودجه و هیئت وزیران نیز با این میزان افزایش تعرفه موافقت صورت بگیرد؛ البته برای این که میزان پرداخت از جیب مردم افزایش نیابد بیمه‌ها باید این میزان افزایش تعرفه را پوشش دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بیمه‌ها توان پوشش این میزان افزایش تعرفه‌ها را دارند؟ افزود: نمایندگان بیمه‌های سلامت، بیمه نیروهای مسلح، بیمه مرکزی و… در جلسه شورای عالی بیمه حضور داشتند و موافقت خود را با این میزان افزایش تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی، اعلام کردند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان این‌که افزایش تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی به نفع جامعه پزشکی و درنتیجه به نفع مردم است؛ گفت: سعی شده است که جزء حرفه‌ای (دستمزد پزشکان) بیشتر از قبل در این افزایش تعرفه دیده شود؛ تلاش ما این است که نیروهای انسانی پزشکی در سال آینده رضایت بیشتری از تعرفه‌های درنظرگرفته شده داشته باشند.

به گزارش تسنیم، براساس قانون شورای عالی بیمه سلامت کشور مکلف است هر ساله قبل از تصویب بودجه سال بعد در هیئت وزیران نسبت به بازنگری ارزش نسبی و تعیین تعرفه خدمات سلامت برای تمام ارائه ‎دهندگان خدمات بهداشت، درمان و تشخیص در کشور اعم از دولتی و غیردولتی و خصوصی اقدام و مراتب را پس از تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، قبل از پایان هر سال برای سال بعد جهت تصویب به هیئت‎ وزیران ارائه کند؛ در سال جاری شورای عالی بیمه پیشنهاد افزایش 46 درصدی تعرفه‌های پزشکی را به تصویب رسانده است که نیاز به تأیید سازمان برنامه و بودجه و تصویب در هیئت وزیران دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *