درخواست از رئیس جمهور جهت تسریع در ایمن سازی ساختمان های ناایمن دولتی

درخواست از رئیس جمهور جهت تسریع در ایمن سازی ساختمان های ناایمن دولتی


مهدی پیرهادی؛ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم به حادثه آتش‌سوزی بیمارستان گاندی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که حادثه تلخ آتش‌سوزی بیمارستان گاندی، جان ده‌ها شهروند تهرانی را به خطر انداخته بود؛ بار دیگر شیرمردان دلیر آتش‌نشان شهرمان، شجاعت و غیرت را در خطرگاه شعله و آتش معنا کردند.

وی تصریح کرد: امیدوارم اخطارهای چندباره سازمان آتش‌نشانی مبنی بر ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن جدی گرفته شود و دستگاه‌های مسئول در خصوص اخطارهای سازمان آتش‌نشانی، اقدام سریع، قاطع و قانونی خود را صورت دهند؛ تا پس از این شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

پیرهادی گفت: ساختمان این بیمارستان در رسته ساختمان‌های پرخطر بوده و پنج‌بار اخطار دریافت کرده است؛ سه‌بار در کمیته رفع خطر منطقه طرح موضوع ناایمنی بیمارستان در دستور بوده و دستورالعمل ایمنی به مالکین ابلاغ شده است اما متأسفانه موضوع با پیگیری مناسب روبه‌رو ‌نشده است.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران ادامه داد: وجود حدود 20هزار ساختمان بسیار پرخطر و پرخطر در کلانشهر تهران هیچ توجیهی ندارد. در صدر توجهات باید ساختمان‌های امدادی، خدمت‌رسان و دولتی، ایمن‌سازی شوند و وجود ساختمان ناایمن در این مجموعه‌ها به‌هبچ‌وجه قابل قبول نیست. در این راستا از رئیس جمهور و وزیر محترم کشور می‌خواهم دستور رسیدگی عاجل صادر کنند.

وی خاطرنشان کرد: از همه سازمان‌ها و دستگاه‌های که در این حادثه در جهت امدادرسانی تلاش کردند، قدردانی می‌شود.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *