خط بومی تولید سالانه 100 میلیون لوله خون گیری تحت خلأ افتتاح شد

خط بومی تولید سالانه 100 میلیون لوله خون گیری تحت خلأ افتتاح شد


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، خط تولید لوله‌های خون‌گیری تحت خلأ با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید.

در آخرین مرحله از سفر یک روزه روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس‌جمهور به استان زنجان، خط تولید لوله‌های خون‌گیری تحت خلأ که به همت شرکت دانش‌بنیان شفاگستر راه فردا در شهرستان خدابنده راه‌اندازی شده و از ظرفیت تولید 100 میلیون عدد لوله خون‌گیری تحت خلأ در سال برخوردار است، افتتاح شد.

در پروژه لوله‌های خون‌گیری تحت خلاء از توان بومی و دانش متخصصان داخلی استفاده شده به طوری که امکان توسعه برای تولید سایر اقلام مرتبط حوزه سلامت را نیز دارد.

در حال حاضر نیاز سالانه کشور به لوله‌های خون‌گیری تحت خلأ 100 میلیون عدد است و با تأمین نیاز داخلی، ظرفیت بازار صادراتی برای این محصول فراهم است. خط تولید راه‌اندازی شده با تولید 30 میلیون عدد از این لوله‌ها در گام نخست فعالیت از توان تأمین یک سوم نیاز کشور برخوردار است. این محصول دارای کیفیت‌ و کارآمدی مشابه نمونه‌های مطرح آمریکایی و اروپایی بوده و تلاش شده است کیفیت برای تولید با مقیاس بالا حفظ شود.

این خط تولید از ظرفیت تولید 8 میلیون عدد لوله در ماه و 100 میلیون عدد در سال برخوردار است و 30 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی سالانه را به همراه دارد.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *