جزئیات جدید از مرگ دختر 6ماهه به دنبال تحصن پرستاران بیمارستان

جزئیات جدید از مرگ دختر 6ماهه به دنبال تحصن پرستاران بیمارستان


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ساعت 7:20 دقیقه صبح پنجشنبه نهم آذرماه، مأموران کلانتری 124 قلهک از طریق تماس تلفنی با قاضی محمدمهدی براعه؛ بازپرس ویژه قتل شعبه سوم دادسرای امور جنایی، مرگ مشکوک دختر 6ماهه‌ای را در بیمارستان تخصصی کودکان مفید، گزارش کردند.

با اعلام این خبر، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به‌همراه قاضی جنایی راهی مرکز درمانی موردنظر شدند و جسد دختر 6ماهه‌ای را به‌نام النا مشاهده کردند که فوت کرده بود؛ بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد هنگامی که پدر خانواده به‌همراه همسرش برای درمان النا به بیماستان مراجعه کرده بودند با پرستاران معترض مواجه شدند که به‌دلیل دریافت نکردن کارانه خود در حیاط تحصن کرده بودند.

تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از آن داشت که پس از تأخیر چنددقیقه‌ای بالاخره بیمار پذیرش شده است اما اقدامات درمانی فایده‌ای نداشته است و نهایتاً النا به کام مرگ فرو رفته است!

پدر النا در جریان تحقیقات گفت: بچه‌ام بیمار بود؛ او را به بیمارستان رساندم، اما پرستاران در حیاط تحصن کرده بودند و کسی نبود که النا را پذیرش کند به همین دلیل حال فرزندم رو به وخامت رفت و فوت کرد.

پدر و مادر النا پس از این حادثه، از کادر درمان و مسئولان پذیرش بیمارستان شکایت کردند.

بدین ترتیب رسیدگی به پرونده آغاز شد و دستور شناسایی مقصران مرگ کودک صادر شد که در نخستین گام، تیم جنایی به بازبینی دوربین‌های مداربسته بیمارستان پرداختند و 3 نفر از عواملی را که در این قصور نقش داشتند، شناسایی و با دستور قضایی بازداشت کردند.

از سوی دیگر جسد دخترک 6ماهه به پزشکی قانونی برای مشخص شدن علت اصلی مرگ و آزمایش سم و آسیب‌شناسی منتقل شد.

بازداشت 2 متهم دیگر

صبح امروز نیز متهمان هدف تحقیقات قرار گرفتند که در روند بررسی‌ها مشخص شد احتمالاً 2 نفر دیگر در مرگ این دختر 6ماهه نقش داشتند که آنها نیز با دستور قضایی بازداشت شدند.

به گزارش تسنیم، با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/+منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *