توضیح وزارت بهداشت درباره حضور وزیر بهداشت در اتاق عمل جراحی زایمان

توضیح وزارت بهداشت درباره حضور وزیر بهداشت در اتاق عمل جراحی زایمان


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته در حاشیه افتتاح بیمارستانی در فردیس کرج، انتشار گزارش تصویری حضور بهرام عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت در اتاق زایمان این بیمارستان در حالی که یک نوزاد لحظاتی پیش در آن متولد شده بود؛ خبرساز شد.

در شرایطی که بسیاری از بیماران از ورود پرسنل مرد به بخش‌های مرتبط با زنان و یا انتشار تصاویر اقدامات درمانی توسط برخی پزشکان دوربین‌به‌دست در فضای مجازی گلایه دارند؛ این اقدام وزیر بهداشت با واکنش‌های منفی فراوانی در فضای مجازی روبرو شد؛ برخی آن را ترویج نقض حریم خصوصی بیمار و خلاف اخلاق و عرف دانسته‌اند و برخی آن را قبح‌زدایی از حضور پزشکان دوربین به دست بر بالین بیماران عنوان کرده‌اند.

واکنش وزارت بهداشت به حضور وزیر بهداشت در اتاق عمل جراحی

پدرام پاک‌آیین؛ سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در توضیح این ماجرا گفت: بازدید و حضور یاد شده در  اتاق عمل جراحی (و نه اتاق زایمان) با رعایت کامل ضوابط شرعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی پس از اتمام  عمل جراحی سزارین و وقوع تولد نوزاد (نه در حین آن) صورت گرفته است.

وی همچنین درباره مسائلی مبنی بر عدم رعایت حقوق بیمار و انتشار تصاویر مربوط به اتاق جراحی در این گزارش خبری، افزود: به تصویر کشیدن نوزاد از سوی خبرنگار، با اخذ رضایت قبلی از خانواده بیمار بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در حین بازدید و تصویربرداری، هیچ‌گونه مواجهه‌ای با مادر نوزاد صورت نگرفته است.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *