توسعه خدمات درمانی در قالب احداث بیمارستان های جدید در اولویت قرار دارد

توسعه خدمات درمانی در قالب احداث بیمارستان های جدید در اولویت قرار دارد


به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از زرندیه، داود منظور پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی ززندیه، اظهار داشت: اولویت دولت سیزدهم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به ویژه تکمیل طرح‌های نیمه تمامی است که مردم دو تا سه دهه چشم انتظار آن بودند، در این راستا طرح‌های مهمی در استان به ویژه در شهرستان زرندیه در حال اجرا است که به همت استاندار شاهد تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در این استان هستیم. 

وی یکی از اولویت‌های توسعه‌ای شهرستان ساوه و زرندیه را بهسازی راه‌های مواصلاتی برشمرد و افزود: با توجه به نزدیکی شهرستان ساوه به پایتخت و واقع شدن در کریدور مرکز به غرب کشور نیز توسعه و بهسازی راه‌های این شهرستان اولویت قرار گرفته است، در این راستا زیرگذر پرندک به عنوان یکی از پروژه مهم و حادثه‌خیز این شهرستان امروز افتتاح شد‌. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: سالانه بیش از 18 تا 19 هزار سانحه در کشور رخ می‌دهد که زیبنده دولت نیست و اصلاح نقاط حادثه خیز در اولویت قرار دارد، امیدواریم با رفع نقاط حادثه خیز نیز شاهد کاهش حوادث ناگوار در کشور باشیم. 

منظور بیان کرد: زرندیه یکی از قطب‌های صنعتی استان مرکزی است که مسئله بیکاری آن تا حدودی مدیریت شده است، نرخ بیکاری در کشور 7.6 درصد است و این رقم در استان مرکزی کمتر از 6 درصد است. 

وی در ارتباط با محدودیت منابع آبی در حوزه کشاورزی بیان کرد: لازم است از شیوه‌های جدید کشاورزی به ویژه کشت گلخانه‌ای بهره مند شویم و با تعامل و همکاری آن را در وزارت کشاورزی تقویت کنیم، همچنین توسعه خدمات درمانی در قالب احداث بیمارستان‌های جدید در اولویت قرار دارد امیدواریم بتوانیم نیازمندی‌های بخش درمان را در ساوه و زرندیه به بالاتر از متوسط ارتقا دهیم. 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه برنامه و بودجه کشور با تاکید بر بازنگری طرح آمایش و توسعه شهرستان زرندیه، عنوان کرد: در حوزه راه و شهرسازی، اتصال به شهرستان زرندیه و اتصال به ساوه بسیار غیر استاندارد است و مکرر شاهد حادثه هستیم که تلاش بر این است تا پایان سال آینده شاهد توسعه این مسیر باشیم،  امیدواریم تکمیل راه روستایی و سکونتگاه‌های عشایر با سرعت بیشتری انجام شود. 

انتهای پیام/711/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *