توزیع دارو‌های بیماران SMA بر اساس اولویت‌های اعلامی/ تامین دارو برای اولین بار توسط دولت سیزدهم

توزیع دارو‌های بیماران SMA بر اساس اولویت‌های اعلامی/ تامین دارو برای اولین بار توسط دولت سیزدهم

[ad_1]

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه داروی بیماران SMA در حال توزیع است، گفت: در صورت همکاری دستگاه‌های دیگر در تامین منابع مالی و ارزی مورد نیاز و اثبات هزینه اثربخشی، تامین داروی این بیماران ادامه خواهد داشت.

دکتر سیدحیدر محمدی اظهار کرد: تامین دارو‌های جدید SMA از ۶ سال گذشته مطالبه خانواده این بیماران بود. علیرغم هزینه‌های سنگین، این دارو برای اولین بار در دولت سیزدهم با دستور رئیس جمهور به قید فوریت وارد کشور شد.

وی افزود: با توجه به اینکه دارو‌های جدید این بیماران در دنیا در مرحله مطالعات بالینی بوده و هنوز هزینه اثربخشی و مجوز نهایی آن به تایید نرسیده، تولیدکننده این دارو‌ها نیز محصول خود را در مرحله مطالعات بالینی به فروش رسانده است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به روند توزیع داروی بیماران SMA، تصریح کرد: پس از معاینه این بیماران توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب کودکان و تجویز داروی مدنظر اعم از تزریقی و یا خوراکی، سازمان غذا و دارو داروی مورد نیاز بیمار را بر اساس اولویت اعلامی معاونت درمان به داروخانه شهر محل سکونت بیمار ارائه کرده و در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: بر این اساس اولین محموله وارداتی برای اولویت اول یعنی کودکان زیر ۱۱ سال توزیع و هزینه اثربخشی دارو همزمان مورد بررسی قرار گرفت.

محمدی با اشاره به توزیع اولویت دوم داروی بیماران SMA تصریح کرد: در مرحله دوم گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال مشمول دریافت دارو بودند که اخیرا در حال توزیع است.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد کثیری از این بیماران بر اساس اولویت‌های اعلام شده داروی خود را تحویل گرفته‌اند.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *