تقویت مناسبات حوزه سلامت ایران و قطر/ تسهیل گردشگری سلامت بین دو کشور

تقویت مناسبات حوزه سلامت ایران و قطر/ تسهیل گردشگری سلامت بین دو کشور

[ad_1]

در دیدار دکتر بهرام عین‌اللهی و دکتر حنان الکواری مطرح شد؛

در دیدار دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت کشورمان و دکتر حنان الکواری، وزیر بهداشت قطر تقویت مناسبات حوزه سلامت دو کشور مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در این دیدار که در حاشیه همایش بین المللی کیفیت و ایمنی در مراقبت‌های بهداشت و درمان در دوحه برگزار شد، با اشاره به لزوم همکاری‌های منطقه‌ای برای مقابله با بیماری ها، یادآور شد: «ما می‌توانیم به کمک بسیاری از کشور‌های منطقه در زمینه بیماری‌های واگیر بشتابیم».

وی از آمادگی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با کشور قطر در زمینه‌های علمی، پژوهشی و آموزشی خبر داد و تاکید کرد: باید ارتباط دانشمندان دو کشور در زمینه کار‌های پژوهشی، عملیاتی و میدانی توسعه یابد.

وزیر بهداشت کشورمان ضمن اعلام آمادگی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های سلامت با قطر، افزود: این همکاری‌ها می‌تواند در زمینه گردشگری سلامت، تبادل استاد و دانشجو، تدابیر بهداشتی و مقابله با بیماری‌ها شکل گرفته و تقویت شود.

خانم حنان الکواری، وزیر بهداشت قطر نیز در این دیدار از آمادگی این کشور برای گسترش همکاری‌های منطقه‌ای و مشترک با ایران در حوزه سلامت خبر داد و گفت: تبادل استادان علوم پزشکی بین دو کشور به ارتقای سلامت همگانی و دانش پزشکی می‌انجامد.

وی از دیگر زمینه‌های تقویت روابط دو کشور را تسهیل گردشگری سلامت دانست.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *