تعرفه پزشکی علی‌رغم ارسال لایحه بودجه هنوز تعیین نشده است

تعرفه پزشکی علی‌رغم ارسال لایحه بودجه هنوز تعیین نشده است

[ad_1]

محمد رئیس زاده رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در نشست خبری گفت: پیشرفت های کم نظیری در حوزه بهداشت و درمان داشته ایم. الان ۱۶۵۰۰۰ پزشک، بالغ بر ۵۰ هزار متخصص، ۲۱ هزار متخصص زن، ۱۶۰۰ فوق تخصص زن، ۷۰ دانشکده پزشکی در ایران داریم. 

وی بیان کرد: پیچیده ترین عمل های جراحی در کشور انجام می شود و دیگر نیازی به اعزام بیمار جهت درمان نداریم و این موضوع به معنای کیفیت درمانی متخصصان ایران است. در دانشکده ای که ۶۰ نفر ظرفیت داشته، الان ۱۱۰ نفر مشغول به تحصیل هستند.

رئیس زاده ادامه داد: جامعه پزشکی به دنبال انحصار طلبی نیست. در سایه ورود اظهارنظرهای غیر تخصصی و غیر واقعی، احتمال روند معکوس   پیشرفت پزشکی وجود دارد. 

وی تاکید کرد: در دوران کرونا جامعه پزشکی بالغ بر ۲۰۰ شهید تقدیم کشور کرده است و در دوران جنگ و صلح این جامعه خدمات درخشانی انجام داده است. در زمینه حرکت در مرز دانش اقدامات خوبی توسط جامعه پزشکی انجام شده است.  

رئیس زاده ادامه داد: تعرفه خدمات پزشکی باید قبل از پایان هر سال و قبل از لایحه بودجه در شورای عالی بیمه و هیئت دولت مصوب شود و ملاک تعرفه خدمات پزشکی، مصارف و منابع است و امروز لایحه بودجه به مجلس رفته است. 

وی افزود: اگر قانونی اجرا نشود مقصر جامعه پزشکی نخواهد بود. بر اساس قیمت تمام شده تعرفه باید مشخص شود. دیروز نامه ای به رئیس جمهور در خصوص تعیین نشدن تعرفه و قیمت تمام شده، ارسال کردیم. در سال گذشته تعرفه خدمات پزشکی در آبان تعرفه مشخص شد اما امسال هنوز تعرفه تعیین نشده است.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *