تعداد زیادی از ایرانیان خارج از کشور برای درمان دندان‌هایشان به ایران می‌آیند

تعداد زیادی از ایرانیان خارج از کشور برای درمان دندان‌هایشان به ایران می‌آیند

[ad_1]

دکتر باقری شهنی‌زاده رئیس انجمن دندان پزشکان عمومی ایران در حاشیه پانزدهمین کنگره بین المللی دندانپزشکی عمومی ایران گفت: اکنون کنگره ۱۵ انجمن دندان پزشکان عمومی برگزار شده است در این کنگره آموزش آکادمیک و نقش آن در موفقیت مطرح است یکی از مباحثی که در دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، آموزش‌های علمی براساس استاندارد‌ها است که باید متناسب با روش‌های نوین در درمان و همچنین آموزش‌های به روز باشد. 

وی افزود: در این کنگره این آموزش‌های اصلی به عنوان روش‌هایی برای درمان موثر در دندان پزشکی مطرح می‌شود و مدنظر قرار دارد. 

شهنی‌زاده ادامه داد: تلاش‌های زیادی شده که در زمینه دندان پزشکی موادی را تولید کنیم که در عرصه درمان موثر باشد در زمینه تامین صندلی و یونیت همچنین کمپرسور دندان پزشکی موفقیت‌های خوبی داشتیم و برخی شرکت‌های تولید کننده ایرانی از صادر کننده‌های مهم ما هستند. 

وی اظهار کرد: به علت به وجود آمدن یکی از بحران‌های جهانی که سلامت انسان را به خطر انداخت و کرونا بود دندان پزشکی مورد سوال خیلی‌ها قرار گرفت و کمتر مردم به دندان پزشکی مراجعه داشتند. 

وی تصریح کرد: مشکلات مربوط به تغذیه و تامین بودجه برای درمان دندان‌ها باعث افزایش پوسیدگی می‌شود که باید غربالگری جدید همچنین آمایش خوبی صورت بگیرد تا در این زمینه نیز شاهد کاهش پوسیدگی دندان‌ها باشیم. 

وی در ادامه گفت: متاسفانه آمار پوسیدگی دندان بالا رفته است. 

وی در پایان از تمام همکاران در حوزه دندان پزشکی تشکر کرد و افزود: تعداد زیادی از ایرانیان خارج از کشور برای درمان دندان هایشان به ایران می‌آیند چراکه ایران در زمینه کیفیت درمان، موفق است و این امر نشان دهنده فعالیت ارزشمند و ارائه خوب خدمات وزارت بهداشت برای خدمات با کیفیت است.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *