ترمیم پوست با کرم های مبتنی بر پزشکی بازساختی

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رضا صاحبی؛ مسئول تحقیق و توسعه شرکت نانو زیست فناوری فردوسی با اشاره به تولید محصول دانش‌بنیان کرم ترمیمی، محافظت و درمان پوست بر پایه اگزوزوم‌های گیاهی، انسانی، جلبک‌ها و قارچ‌های دارویی، افزود: محصول دانش‌بنیان این شرکت، کرم‌های ترمیمی در حوزه پزشکی بازساختی است که یا از سلول‌های خود افراد مشتق می‌شود یا بنیان گیاهی دارد.

این فعال فناور با اشاره به این‌که محصول یاد شده، روی داربست‌های زیستی سوار می‌شود تا پیام لازم مربوط به سنتز کلاژن و فاکتور‌های رشدی مختلف را به لایه‌های عمیق‌تر برساند، ادامه داد: از نظر ترمیمی برای زخم‌ها، اگزما و راش‌های پوستی و حتی برای مواردی مانند چین و چروک‌ها و آب‌رسانی بهتر و هدفمندتر قابل استفاده است.

صاحبی با اشاره به این‌که در حال حاضر هفت نفر در مجموعه مشغول به فعالیت هستند، عنوان کرد: این محصول اکنون در مسیر تجاری‌سازی قرار گرفته است به طوری که کارآزمایی بالینی انجام شده و تأییدیه‌های ایزو نیز دریافت شده است. با دریافت مجوز تولید در سطح وسیع، این محصول می‌تواند تا پایان سال جاری به طور گسترده وارد بازار شود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به تأمین نیاز بازار داخلی به این محصولات، عنوان کرد: در تأمین نیاز بازار، به هر میزان که ظرفیت وجود داشته باشد توانمند هستیم و به ازای هر یک از این محصولات از 10 تا 100 هزار عدد قابلیت تولید داریم.

صاحبی ادامه داد: اگر کرم‌های با پایه گیاهی را در نظر بگیریم، قیمت این محصول حتی 50 درصد از محصولات داخلی نیز ارزانتر است و این اختلاف قیمت در مقایسه با نمونه‌های خارجی بسیار بیشتر است.

وی با اشاره به مزیت رقابتی این محصول نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی عنوان کرد: همچنین قیمت نمونه‌های خارجی محصولاتی که در آن از سلول‌های خارجی استفاده شده است حدود 400 دلار است که ما آن را با نصف قیمت عرضه می‌کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *