تدوین درسنامه اخلاق داروسازی / رونمایی دایره المعارف اخلاق پزشکی در آینده نزدیک

تدوین درسنامه اخلاق داروسازی / رونمایی دایره المعارف اخلاق پزشکی در آینده نزدیک

[ad_1]

 محمد باقر لاریجانی رئیس مرکز تحقیقات اخلاق پزشکی در نشست خبری دهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی گفت: در این همایش ۶۰۰ نفر ثبت نام کرده و امتیاز باز آموزی برای گروه پزشکی به همراه خواهد داشت. 

وی افزود: حدود ۴۰ نفر سخنرانی داشته و ۳۴ مقاله منتخب در این همایش ارائه خواهد شد. 

وی تاکید کرد: به مسئولیت اجتماعی در این همایش توجه ویژه ای خواهد شد. ساختارهای اخلاق پزشکی و الگوهای اخلاقی در حوزه پزشکی باید فعال‌تر از گذشته شود. 

لاریجانی ادامه داد: روش‌های راهنماهای اخلاقی برای کنترل رابطه بیمار و پزشک داریم و پژوهش‌های خوبی در این خصوص در کشور انجام شده است. درسنامه اخلاق داروسازی تدوین و منتشر شده است. 

وی تاکید کرد: حوزه‌های مختلف اخلاق پزشکی مانند رابطه بین پزشک با بیمار موضوع مهمی است. دایره المعارف اخلاق پزشکی تدوین و به زودی رونمایی خواهد شد.

لاریجانی ادامه داد: ایران در زمینه آموزش پزشکی سرآمد منطقه است و معتقدم که در خصوص آموزش پزشکی باید بازنگری شود. بسیاری از اعمال جراحی گردشگران سلامت در ایران انجام می شود.  

وی گفت: درس اخلاق پزشکی در دانشگاه ها تدریس می شود. و در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو در رشته اخلاق پزشکی پذیرش می‌شود. چالش‌هایی در زمینه جذب دانشجویان در رشته اخلاق پزشکی وجود دارد که باید برطرف شود. 

لاریجانی با اشاره به اینکه بر اساس فرهنگ اسلامی، اتانازی فعال را قبول نداریم،  افزود:  با علما صحبت‌هایی شده که در صورتی که روح در جنین نباشد و در مواقعی که برای جنین و مادر زجر آور بوده موضوع سقط جنین انجام شود. 

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *