تحصیل دانشجویان پزشکی خارجی در ایران/ بیماری برای درمان به خارج اعزام نمی‌شود

تحصیل دانشجویان پزشکی خارجی در ایران/ بیماری برای درمان به خارج اعزام نمی‌شود

[ad_1]

ابوالفضل باقری معاون آموزشی وزارت بهداشت در مراسم تقدیر از رتبه‌های برتر آزمون دانشنامه تخصصی گفت: در حال حاضر دانشجویان رشته پزشکی از بیش از ۴۲ کشور در ایران مشغول به تحصیل هستند و بیش از ۱۵۰ رشته تخصص، فوق تخصصی و فلوشیپ در ایران داریم و هیچ بیماری برای درمان به خارج از کشور اعزام نمی‌شود.  

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم حقوق دستیاران به هشت میلیون تومان افزایش داشته است و وزارت بهداشت در تلاش است تا کارانه دستیاران افزایش پیدا کند.

همچنین علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  گفت: آزمون‌های دستیاری به سمت آزمون‌های کمی و کیفی رفته است و هیئت های بورد تبدیل به هیئت های تاثیرگذارتر از گذشته در زمینه سیاست‌گذاری‌ها تبدیل شده‌اند. 

به گفته وی، وزارت بهداشت از نظرات کارشناسی هیئت‌های بورد در زمینه موضوعات تخصصی استفاده کرده است و همین مسئله سبب پیشبرد بهتر کارها و راهبردها شده است. همچنین اینکه دستیاران دانش و علم خود را در اختیار بیماران و مراجعه کنندگان مراکز درمانی قرار می دهند. 

زالی ادامه داد: امروز تحولات چشمگیری در حوزه پزشکی شاهد هستیم و فارغ التحصیلان باید هر شش ماه اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *