بیماران 80 درصد خدمات سرپایی را از بخش خصوصی دریافت می کنند


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سعید کریمی در گردهمایی رؤسای بیمارستان‌های خصوصی کشور که در سالن شهید سلیمانی وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه 13 درصد از تخت‌های بیمارستانی کشور مربوط به بخش خصوصی است، اظهار کرد: در حوزه بستری، 20 درصد خدمات و در حوزه سرپایی نیز 80 درصد خدمات مورد نیاز بیماران در کشور ما توسط بخش خصوصی در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مطب‌ها ارائه می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: لازم است در مواقع بحرانی و همچنین تعطیلاتی مانند عید نوروز، بخش خصوصی همچنان فعال باشد و مردم بتوانند از خدمات آن‌ها استفاده کنند که این کار با هماهنگی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی برای عید نوروز 1403 انجام می‌شود.

کریمی گفت: هر ساله تعداد زیادی از بیماران بین‌الملل برای درمان به کشورمان سفر می‌کنند و بخشی از این خدمات نیز توسط بخش خصوصی به آن‌ها ارائه می‌شود؛ یکی از دلایل اقبال مردم کشورهای دیگر به درمان در ایران، به صرفه بودن خدمات و دلیل مهم دیگر، کیفیت بالای خدمات و پزشکان ایرانی است.

وی یادآور شد: به‌زودی اعتباربخشی مراکز جراحی محدود توسط معاونت درمان وزارت بهداشت آغاز می‌شود و تحت نظارت قرار می‌گیرند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: بالغ بر 22 هزار نفر توسط این رژیم جعلی در غزه، قربانی شدند که این جنایات و حمله به مراکز درمانی و بیماران، با هیچ منطقی در هیچ دین و آیینی پذیرفته شده نیست امیدواریم به‌زودی و به خواست خداوند نابودی این رژیم غاصب تحقق یابد.

انتهای پیام/منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *