بودجه افزایش ظرفیت 4800 دانشجوی پزشکی به معاونت آموزشی پرداخت نشده است

بودجه افزایش ظرفیت 4800 دانشجوی پزشکی به معاونت آموزشی پرداخت نشده است

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ دکتر ابوالفضل باقری‌فرد؛ معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عدم پرداخت بودجه افزایش ظرفیت پزشکی، بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره و اظهار کرد: امسال دومین سالی است که وزارت بهداشت وظیفه خود را در جذب دانشجو به خوبی انجام داده و حتی بیش از آنچه در جدول مقرر بوده، در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی پذیرش دانشجو داشته است. بر این اساس ترم مهرماه دانشجویان آغاز شده و برخی از دانشگاه‌ها نیز در تلاشند تا برای ترم بهمن پذیرش دانشجو داشته باشند.

وی افزود: این در حالی است که متاسفانه با وجود جذب حدود 4 هزار و 800 دانشجو بیش از ظرفیت سال‌های قبل طی دو سال، اما هیچ بودجه‌ای در این خصوص به معاونت آموزشی و دانشگاه‌ها پرداخت نشده است.

باقری‌فرد، از نیازهای آموزشی دانشجویان در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: دانشجویان نیازمند فضای آموزشی، کلاس، تجهیزات، فضای رفاهی و خوابگاهی هستند و طبیعی است که این امکانات باید قبل از ورود دانشجویان فراهم شود. از این رو لازم است مبالغ مشخصی در این زمینه به معاونت آموزشی تعلق گیرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود، پایش تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را وظیفه وزارت بهداشت دانست و تصریح کرد: اعتبار بخشی تمامی رشته‌های پزشکی و وابسته، بر عهده وزارت بهداشت است از این رو تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از جمله دانشگاه آزاد از طریق وزارت بهداشت اعتبار بخشی می‌شوند. این اعتبار بخشی به صورت مستمر و هر 6 ماه یک‌بار انجام می‌شود و طبق ضوابط، نتایج آن به فدراسیون جهانی آموزش پزشکی اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *