بیستمین جلسه هیئت مدیره نظام پزشکی اصفهان با حضور اکثریت اعضا برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، رئیس هیئت مدیره از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده در خصوص ابلاغ تعرفه های تشخیصی و درمانی، مشکلات مالیاتی همکاران، بیمه های تکمیلی و نیز برگزاری نشست مشترک با انجمن‌های علمی و صنفی با حضور مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان، گزارشی ارائه نمودند.

سپس جلسه با حضور مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان ادامه و نسبت به موضوعات مختلف من جمله مشکلات طرح نسخه نویسی الکتروینک و عدم رعایت برخی از مواد قانون بیمه همگانی از جمله محاسبه و اعلام قیمت تمام شده خدمات توسط شورای عالی بیمه سلامت و پرداخت 60% مبلغ صورت حساب های مراکز طرف قرارداد به صورت علی الحساب ظرف حداکثر دو هفته پس از تحویل، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و با توجه به قول مساعد مسئولین بیمه سلامت استان مبنی بر پیگیری امور، مقرر گردید جلسات مشترک مشابه در آینده برگزار گردد.

در ادامه اعضای هیئت مدیره، نقطه نظرات و نگرانی‌های خود را پیرامون افزایش هزینه‌ها من جمله هزینه های دستمزد و تجهیز و نگهداری مراکز مطرح نموده و ادامه فعالیت کلیه مراکز را با شرایط موجود بسیار سخت دانستند و نسبت به کاهش بیشتر کمیت و کیفیت خدمات هشدار دادند.

همچنین با توجه به نامتناسب بودن تعرفه های ابلاغی و اعلام دیرهنگام آن، نظارت سختگیرانه بر عملکرد مراکز مختلف را غیر منطقی و ناموجه دانسته و بر لزوم اقدامات عاجل توسط بالاترین مقامات مسئول با توجه به شرایط بحرانی موجود، تأکید نمودند.

در پایان مقرر گردید ضمن ملاقات‌های مستمر با مسئولین مربوطه و مکاتبات مکرر، از وخیم تر شدن اوضاع پیشگیری به عمل آید.

همچنین مقرر شد به طور مداوم نسبت به ارسال اطلاعات مالیاتی و تشکیل همایش‌های مختلف با حضور مسئولین امور مالیاتی به منظور برخورد عادلانه و منصفانه با همکاران جامعه پزشکی اقدام گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.