آیین تجلیل از مدافعان سلامت، روز پنج شنبه مورخ هجدهم شهریورماه ۱۴۰۰، در ساختمان نظام پزشکی اصفهان برگزار شد.‌

در این آیین که همزمان اعضای هفتمین و هشتمین دوره هیئت مدیره نظام پزشکی حضور داشتند، از رؤسای بیمارستان های اصفهان و انجمن های علمی و همچنین تنی چند از دستیاران پزشکی به نمایندگی از کلیه جامعه پزشکی به صورت نمادین تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم دکتر کامران منتظری؛ رئیس سازمان نظام پزشکی اصفهان، ضمن تشکر و قدردانی از جامعه پزشکی به دلیل گذشت و ایستادگی در برابر بیماری کرونا گفت: این‌ برنامه ‌تجلیل با هدف پاسداشت مجاهدت و زحمات کادر درمان برگزار می شود؛ چرا که در این یک و سال نیم که از آغاز پاندمی کرونا می گذرد، پزشکان همانند دوران هشت سال دفاع مقدس، در این وادی خطیر ایستادگی کرده و با ارائه خدمات به بیماران توانستند زندگی را به بسیاری از آن ها بازگردانند؛ امید است که تصمیم سازان کشوری و استانی نیز به تأسی از جامعه پزشکی، مشکلات ایجاد شده در این رابطه را برطرف نمایند.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا؛ دنیا با یک‌غافلگیری و فاجعه مواجه شد، افزود: به دنبال همه گیری این بیماری منحوس و سرعت انتشار و ناشناخته بودن آن، فاجعه از حد انتظار خارج گردید؛ تا جایی که بالإجبار تصمیمات روزانه و ساعتی گرفته می شد.

دکتر منتظری اظهار کرد: راه حل و کنترل این بیماری قطعا واکسیناسیون است؛ به شرطی که به سرعت و به صورت گسترده انجام شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی اصفهان با بیان اینکه مراسم‌امروز یک مراسم‌نمادین است، افزود: جامعه پرستاری و جامعه پزشکی با تمام خستگی ها تا این لحظه از جان مایه گذاشتند، ولی به هرحال آسیب ها روی پزشکان بیشتر شده است.

وی در ادامه این مراسم بیان داشت: متأسفانه درمان بسیاری از بیماران به علت شیوع بیماری کرونا، به تعویق افتاده که امید است با همکاری مردم و واکسیناسیون به موقع این بیماری ریشه کن شود و باز هم به روزهای بهتر و بدون ماسک برگردیم.

در پایان این جلسه، از رؤسای مراکز پزشکی تخصصی و فوق تخصصی الزهرا و شهید آیت الله صدوقی، مراکز آموزشی و درمانی شهید آیت الله کاشانی، نور و حضرت علی اصغر(ع)، امین، عیسی بن مریم(ع) و کودکان امام حسین(ع)، بیمارستان های عسکریه، دکتر علی شریعتی، میلاد، شهید دکتر غرضی، سینا، سپاهان، شهید مطهری ذوب آهن و …، رؤسای انجمن های علمی از جمله بیهوشی و مراقبت های ویژه، عمومی، عفونی، داخلی، طب اورژانس، اطفال، زنان، گوش و حلق و بینی، داروسازان، علوم آزمایشگاهی ، مامایی و دندانپزشکی در اصفهان و همچنین دستیاران طب اورژانس، عفونی، داخلی، اطفال، زنان و مامایی، رادیولوژی، بیهوشی و …. در اصفهان با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.